Spadki FPS w SR:GatOutOfHell i TheThird i paru innych grach

Cześć. Mam spadki FPS m.in w Saints row gat out of hell - 30-35 a nagle taki spadek do 20-25 gdzie na tej specyfikacji ( jak to na yt widać) nie ma takich spadków. Sterowniki wszystkie są nowe!

I3-6006u
Intel hd 520
4GB ram
Windows 10 x64

Na jakich ustawieniach grasz ?

640x480 , wszystko LOW i co dało się to wyłączone.

Przy Nowszym SR:Gat out of hell są mniejsze , bo w SR:TheThird cały czas spadki do 5-10

Kiedy czyściłeś komputer z kurzu ?
Jakie masz temperatury podczas stresu ?

Nie był czyszczony , bo laptop był kupiony 4tyg.temu.
W OCCT pod obciążeniem do 56 stopni dochodzi , ale po 3-5h myślę , że byłoby te 60. Z ciekawości czy tak samo będzie z skyrimem zainstalowałem i niby to samo. ( Na Gameplay.intel jest , że i skyrim , i saints row’y działają na tym laptopie w min.30fps ). Fortnite - może i nie powinno działać ale działa w tych 30-40 ale te spadki do 0 bez powodu.

Link do strony intela , gdzie widać że wszystko co wymieniłem wraz z fornite powinno działać na spokojnie , a nie ma szans… https://gameplay.intel.com/en-us/CPUAndGameSelected/Index/91157/642087

Tyle że nie brali pod uwagę aktualizacji wydajnościowych w tych grach. Poza tym Intel to nie grafa do gier.

Niby tak , ale grać się da. Nie tym się kieruję , że na stronie intela pisze że działa. Na YT na średnich skyrim działa okej - u mnie na najniższych są spadki. Saints row goh tak samo. Czy to możliwe , że to wina systemu? tzn. mam okrojoną wersję i nie wszystkie sterowniki ( tzn. Audio czy inne - wszystkie potrzebne zainstalowane)

A jaki system i wersja?

Windows 10 (okrojony) na 1703 ale na najnowszym 1709 też tak było. Kusi mnie 8.1 lub 7 zainstalować ( tak , mam klucz kupiony.) i sprawdzić czy też tak będzie , ale dużo roboty z sterownikami.
Ale najdziwniejsze jest że fornite ma takie spadki , gdzie na np. i3-3217u takich spadków nie ma.

EDIT: Poczytałem , i na serii HP 15 na Windows 10 od 1703 do 1709 pojawia się Stuttering i spróbuję 7.

W jakim sensie okrojony ?

System pozbawiony defendera , update itd z pewnego polskiego forum zaczynający się literą"W" ( Nie piszę pełnej nazwy ,bo reklama )

Windows oryginalny w ogóle ?

Tak. Klucz wraz z laptopem otrzymałem :slight_smile:

Edit: zrobiłem format na czystą 10 najnowsze ISO , no i nie ma aż takich spadków w saints row the gat out of the hell ale w fortnite dalej ( gdzie na słabszym jest może i mniej fps ale nie ma zamrożeń)