Spadki FPS

Otóż moj problem polega na tym ze 3 listopada zrobiłem format komputera, niestety zainstalowałem chyba wszystkie sterowniki, ale niestety złośliwość rzeczy martwych ponieważ fps w grach to porażka. Rok temu kiedy dostałem ten komputer ( nie jest on świetny ale lepszego wtedy nie mogłem dostać ) bf3,cod mw3 mw2 itp chodziło bez zarzuceń.Teraz kiedy zrobiłem format ( wiem bardzo długo nie robiłem, ale niestety ale nie mogłem zrobić go wcześniej) mam w lolu gdzie tam wymagań nie ma, nie zawsze stałe 60 fps, zastanawia mnie to ze mam na high wszystko 60 fps nagle spada zmniejszam na srednie i to samo nadal nie ma 60, Podejrzewam ze to może być cos z prockiem pierwszy raz robiłem format, przypuszam ze moze to być za malo podkrecona karta albo procek ?Taka moja dedukcja :smiley:

O to moja specyfikacja kompa:

Karty Graficzne:NVIDIA GeForce GT 540M, Intel® HD Graphics 3000

Procesor:Intel® Core i5-2430M CPU @ 2.4GZ

 

Plyta Glowna: To chyba Intel Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller.

 

Prosze o szybka odpowiedz mam nadzieje że komuś uda mi sie pomóc.

 

Pozdrawiam ! :slight_smile:

Troszeczkę się zagalopowałeś :slight_smile:

 

Po pierwsze prawy myszki na pulpicie następnie Panel sterowania NVIDIA, następnie z menu u góry wybierz Pulpit i zaznacz opcje WYŚWIETL IKONĘ AKTYWNOŚCI KARTY GRAFICZNEJ NVIDIA W OBSZARZE POWIADOMIEŃ :slight_smile:

 

Teraz koło zegarka masz taka szarą ikonkę. Odpal grę zminimalizuj i zobacz czy ikonka zrobiła się kolorowa.

 

I teraz są dwie opcje:

 

IKONKA SZARA pod odpaleniu gry = źle zainstalowane sterowniki od intela i nvidii przez co technologia OPTIMUS nie działa :slight_smile:

IKONKA KOLOROWA = pobierz program HWMonitor i wklej screena, gdy spadną FPSy.

FrozeNN, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Dobra już znalazłem zaraz edytuje i napisze. 

97 stopni na procesorze oraz 95 na grafice czas wyczyścić chłodzenie :slight_smile: