Spadki fps

Witam nie wiem czy w dobrym dziale zrobiłem temat, jeżeli tak to przepraszam. Problem dotyczy tego że wykorzystanie gpu spada do 0 w grach np w bf4, archeage. Temperatura GPU wynosi 80C w każdych grach (nie wiem czemu tak jest ale to pewnie przez fabryczny OC). Chłodzenie mam raczej dobre, 1 wiatrak z przodu, 2 z tylu i 2 na górze no i wiatrak przy CPU (nie pudełkowy który przyszedł z cpu tylko kupiony inny.)

Na forach invidii można wyczytać, że przy tej karcie z włączonym VSYNS temperatura utrzymuje się na około 50*C, a przy wyłączonym VSYNS skacze do 70-80*C. Co więcej maksymalna bezpieczna temperatura dla tego modelu to w granicach 80*C, natomiast 90*C wzwyż karta nie ma prawa wytrzymać. link do oryginalnego tematu: https://forums.geforce.com/default/topic/740444/highest-safe-temperature-on-gtx770-2gb-/IMO: Coś się dzieje z tą, twoją kartą. Moja ostatnia karta od zielonych miała max 63*C w lecie. Teraz mam AMD i nie idzie powyżej 50*C przy BF 3.

Dzieki za link ale musi być inna opcja niż taka gdzie muszę ściągnąć apke która mi blokuje fpsy na 60 żeby mieć mniejszą temperaturę gpu…