Spadki fps

Witam mam problem ostatnio kupiłem sobie bf1 i na nie których mapach mam np caly czas 60fps i nagle przez jakies 2s 40fps takie spadki wiecie o co chodzi a na nie których dużych mapach mam stale 60fps wiec nwm o co chodzi jakies sterowniki do bf1?
zauważyłem że na nie których mapach ram jest wykorzystywany w 99% a tam gdzie jest to stale 60fps to okolo 90%

mój pc to

i5 6300hq

Nividia gtx 960m

Ram 8gb

gram na ustawieniach wysokich

jak dodam ramy to cos pomoze?

pozdrawiam

Ustaw tekstury na średnie i zobacz, czy tak samo się dzieje.

Jeżeli potrafisz mieć RAM w takim stopniu zapełniony to zdecydowanie bym dołożył więcej, kwestia czy masz wolny slot tzn. czy masz 1 kość 8GB czy 2 kości 4GB.

Na 99% za mało RAM. Przy ok. 80% bodaj zaczyna się czyszczenie by nie doprowadzić do zapełnienia RAM - tutaj zaczynają się pierwsze zgrzyty. Ty masz zapełniony RAM w prawie 100% więc spadki są oczywistością. GTX 960m nie jest killerem wydajnościowym, ale powinno być znośnie. Jednakże BF1 lubi dużo VRAM i każdą nadwyżkę ładuje w RAM co dodatkowo go zapełnia. Możesz spróbować powyłączać zbędne programy czy usługi w systemie, ale to wiele nie pomoże. Drugie 8GB RAM wskazane.

Taka prosta zasada. Gdy jakikolwiek podzespół komputera jest używany w 99% podczas grania i nawet obniżka detali nic nie daje to jasny sygnał, że czas na upgrade - lub wymianę jak to jest laptop.

Battlefield 1 w minimalnych wymaganiach ma 8GB, także gdzie tu zdziwienie, że Ci przycina na Wysokich? A jako, że masz laptop, to z tych 8GB jeszcze zabiera Ci nieco integra Intela.

1 polubienie