Spadki fps

Witam, otóż gdy gram w rainbow six siege to pierwsza runda wszystko pięknie śmiga na średnich ustawieniach na około 140 fps’ach ale już po pierwszej rundzie fps’y spadają do 20 a potem do 1 i po prostu gra się freezuje i nic wtedy nie mogę zrobić po prostu nic w innych grach natomiast też jest taki problem że po dłuższym graniu około godziny np w league of legends z 120 fps’ów spada do około 60-80.
Laptop to Lenovo Legion y520 15-IKBA Intel core i7 2.8 GHZ , 4GB ram,
dysk HDD, który ma około 880 GB wcześniej miał 2TB ale po oddaniu go na gwarancję zmienili mi to i karta graficzna Radeon rx560.
Jeżeli mam podać jakieś jeszcze dane na temat lapka to piszcie. Ja wiem że laptop jest słaby ale żeby ze 140 fps’ów do 1?

Jak się zagrzał, to nic dziwnego. Sprawdź temperatury.

Jakim programem?

Na przykład:

https://www.hwinfo.com/

Pobierz i zainstaluj: https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/testowanie_i_diagnostyka/Core_Temp.html

Jak to Lenovo. uruchom FurMark. Grzej tak długo, aż ustabilizuje się wykres temperatury na linię prostą. Zobacz średni FPS i maksymalny. Jeśli różnica jest powyżej 10%, to laptop się przegrzewa. Rozebrać i wykonać konserwację układu chłodzenia. Kup jakieś solidne termopady, nie 5 jak daje ten dziad Lenovo tylko co najmniej 8 a najlepiej 12W. Daj normalną pastę, Lenovo daje bieda pasty.
Jak sam nie potrafisz, oddaj do specjalistów. W tym modelu 150-180zł się bierze za pełną konserwę.

Uruchom synchronizację vsync. Bez sensu aby laptop działał na pełnych obrotach jeśli tylko częściowym obciążeniem osiągnie 60fps, tyle ile wynosi odświeżanie ekranu. Dzięki temu dłużej ma szansę działać z wysoką wydajnością.
Aby upewnić się czy laptop throttlinguje możesz nałożyć na ekran bieżące taktowanie CPU, GPU wraz z temperaturami.

Dokładnie tak powinno być. :slight_smile:
Musisz zmodernizowac laptopa, nie nie bedzie to wielki wydatek 60-70 zł … bo masz

, a to ilość wystarczająca do Internetu, nie do gry. W czasie gry tworzy plik stronicowania na HDD i masz spadki.

Używaną kość kupisz za grosze na Allegro, włożysz też sam/a z odrobiną pojęcia o obsłudze śrubokrętów. :slight_smile:

Możesz nawet i 8 GB kupić, by mieć 12 GB RAM, ale i7/rx560/8GB pozwoli Ci już pograć we wszystkie gry. :slight_smile:

Dzięki ale mam jeszcze jedno pytanie chodzi tutaj o to że przy zakupie laptopa dokupiłem ubezpieczenie lub gwarancję coś takiego nie wiem dokładnie co to jest ale chodzi w tym o to że w momencie w którym spadnie mi laptop, zaleje go lub coś takiego to oni go wymienią na nowego lub go naprawią czy jeżeli rozkręcę go to przyznają mi to ubezpieczenie bądź gwarancję jeżeli ktoś się zna to bym prosił o jakiś kontakt np poprzez discorda, skype’a albo coś takiego :slight_smile:

Zasadniczo nie, niedawno dokładałem ram do Lenovo i wyjaśniałem, do momentu az uszkodzisz, to jest ok.
Co do ubezpieczenia, to pewnie analogicznie, jak sie obawiasz, to daj do serwisu, ale wtedy z 60zł zrobi się 200 lub 300. :wink:

PS> I wierz mi 4 a 8 GB RAM jest widoczne…:wink:

Panie Marcinie czy miałby pan czas skomunikować się przez jakiś program o godzinie około 16:30 ?

Jeżeli masz pytanie, to śmiało wyślij prywatną wiadomość na forum, masz przycisk jak klikniesz na moje logo, akurat teraz mam parę innych spraw, ale koło 22 wejdę i odpiszę. Natomiast, gdyby chodziło “na cito”, to pisz w wątku, może ktoś będzie szybszy. :slight_smile:

PS. Gdyby chodziło o wybór tego ram, to CPUZ sprawdź jaki masz i taki sam na Allegro, gdyby serwis zakładał, to i mogą Ci czyszczenie zrobić. :wink: