Spadki klatek Wiedźmin 3

Panowie, dwa takie same laptopy Lenovo Y580 oraz te same ustawienia w grze.

Oba laptopy posiadają te same najnowsze wersje sterowników graficznych?

 

Być może jeden laptop się przegrzewa i procesor i/lub GPU zbija taktowania, co właśnie powoduje wspomniane spadki.

Oba laptopy mają najnowsze sterwoniki.

Zależy co rozumiesz pod znaczący. Podkładka w zależności od modelu podkładki i laptopa rozmieszczenia otworów wentylacyjnych itp. daje spadek temperatury jakieś 4-8st C. Możesz sprawdzić czy nie jest zakurzony wewnątrz przedmuchać otwory sprężonym powietrzem, ewentualnie wymienić pastę termoprzewodzącą, ale 60st C to nie jest jeszcze strasznie źle. 

Tylko że ja mam w grze 90stopni…zaś drugi laptop ma 60 raptem. W drugim na 25-30 klatkach to ładnie chodzi. A u mnie dosłownie zdycha w oczach. I jak już osiągają rdzenie to 80-90 stopni to nagle mam z 20 klatek tylko 10.

A ja dodam coś od siebie. Na swoim Laptopie MSI GE 60 2PE Apache Pro.

Konfiguracja :

Procesor I7 - 4710HQ

Grafka : GTX 860M 2GB

Ram: 8gb DDr 3

Windows 8.1 64 bit

 

Wiedzmin 3 chodzi na ustawieniach wysokich a nawet na Uber po wyłączeniu Nvidia Hairworks. Ten system Nvidii spowalnia gre. Jak to wyączyłem gra odżyła i chodzi w 60 klatkach na 1920x1080.

Było coś grzebane, zmieniane w biosie ?

Nic nie było zmieniane. Jest tak jak było od nowości. A kupiony był 3 lata temu jak tylko wszedł do sprzedaży. MIał robione dwa formaty, plus wymianę dysku twardego. 

 

Kurz w środku oraz stara pasta termo-przewodząca swoje robią 

Sprzęt do czyszczenia i sprawdzenia wentylacji / pasty na CPU i GPU. Samym powietrzem przy tych temperaturach pewnie wbijesz kurz dalej.

Panowie dziękuję serdecznie za pomoc! Kupiłam spreżone powietrze i wyczysciłam go. Chmura kurzu się uniosła, w koncu od 3 lat nie był czyszczony. Wchodze na temperatury, spadły o 20 stopni. Już ma 35 raptem. Zaś gdy odpaliłam Wiedźmina 3 temperatury podniosły się do 50 stopni. I mam 35-40 klatek. I wszsytko działa! Wielkie dzięki za pomoc!  :-o