Spadki płynności w grach

Witam mam mały problem z komputerem ostatnio zainstalowałem windows 7 i wyczyściłem go sprężonym powietrzem. Komputer mi strasznie zwalnia np gram w lola i mam 72 FPS po 6 min gry mam 8FPS poczekam 3 min i mam znowu 72FPS czy wiecie jak temu zaradzić ?

moja konf sprzętowa to

intel E5500

GeForce 9500GS

3GB ram

ASRock G41C-VS

w momencie jak ci zwalnia, wyłącz gre uruchom program coretemp spisz temperatury i podaj tutaj

są dwa wyjścia

1.bad sektory na dysku

2.przegrzewa sie procek/grafika

punkt drugi bardziej możliwy

http://imageshack.us/photo/my-images/29/screento.png/

tutaj jest screen nie umiem tego odczytać więc pozostawiam to specjalistom

Witam.

Jak widzę bo screenie temperatury masz dobre. Ściągnij sobie jeszcze programik Prime95 i odpal testy. Wtedy zrób screen po 15min pracy programu “Torture test” w “Option”. Spróbujemy Ci wtedy pomóc : )

Możesz spróbować przeinstalować sterowniki od karty graficznej i dać aktualizację systemu lub sprawdzić dobrym antywirusem system.

Dobra optyamlizacja systemu może też coś dać przy wyłączeniu zbędnych usług/programów startowych --> uruchom --> msconfig

plus sprawdzenie dysku na obecnośc bad sectorów.

Pozdrawiam.

Karol M.

karolu na tym forum jak komus podajesz aby coś sprawdził, naprzykład “na obecność bad sectorów” to podaj do tego jeszcze nazwe i krótką instrukcje programu przeznaczonego w tym celu.

A więc jak karol powiedział, zobaczymy pod kątem bad sectorów czyli ściągnij program HD Tune, uruchom , przejdź do zakładki error scan

podaj jeszcze odczyt S.M.A.R.T.

mam nadzieje że po tym tekście nie wyśmiejecie mnie i później nie wywalicie tematu do kosza ale jak podać odczyt S.M.A.R.T i co to jest ?

i z którego programu mam skorzystać bo podaliście 3 ?

a i przed zmianą systemu nie było problemu

Sciągnij program HDtune i pokaż to co jest w zakładce Haelth :slight_smile:

temperature już wykluczylismy teraz idziemy w strone uszkodzenia dysku

uzyj hd tune - zakładka health, oraz wykonaj error scan, zrób screena i wklej na www.imageshack.us

linka podaj tutaj

http://imageshack.us/photo/my-images/808/forum2e.png/

i

http://imageshack.us/photo/my-images/38/forum3t.png/

czy to było potrzebne ?

odczyt smart wskazuje na problem z taśmą łączącą dysk z płytą główną *(C7), użyj programu prime95 według instrukcji karola, kiedy ostatnio wymieniana była pasta termoprzewodząca na procesorze?

Dodane 20.04.2012 (Pt) 23:58

a jeśli nie była to jaki wiek komputera?

Skoro podczas grania temperatury ma dobre, to po co się zabierać za pasty termoprzewodzące?

A może jakiś program w tle powoduje te spadki? Różne dziwne rzeczy potrafią wyczyniać (jak sam system nawet). Osobiście bym wyłączył wszystkie programy, które działają w tle i wtedy spróbował.

Osobiście bym przeskanował system za pomocą Eset Online Scanner oraz Malwarebytes’ Anti-Malware na obecność wirusów. Ewentualnie można wrzucić jeszcze logi z OTL w dziale Bezpieczeństwo

wymieniana była 2 mieszki temu a komputer ma nowe oprogramowanie od 3 dni i dopiero od zmiany oprogramowania się to zaczęło dziać

Malwarebytes’ Anti-Malware skanowałem parę dni temu i nic nie wykrył.

a mam pytanko czy to może być spowodowane tym że avast skanuje mi system tak mi wpadło do głowy bo znajomy tak miał ?

i jak to sprawdzić wyłączyć w razie ostateczności ?

Dodane 21.04.2012 (So) 10:18

a jednak zrobiłem skan i wykrył parę wirusów

sla - temperatury procka są dobre ale nie wiemy jakie są temperatury grafiki, a one mogą być za wysokie dlatego je również trzeba sprawdzić.

  1. ściągnij speedfan : http://www.programosy.pl/program,speedfan.html

  2. pograj do spadku fps

  3. uruchom speedfan i spisz temperature GPU

igrek co do “bzdury” jaką ponoć napisałem, sie nie zgodze z tobą, dlatego że zdarza sie iż czasem deinstalator zostawi jakiś sterownik w systemie, a jak sie użytkownik nie zna to przeciez nie będzie latał po folderach systemowych i szukał na własną ręke. dość mało to możliwe, ale w jakimś stopniu możliwe i napewno nie bzdura.

Dodane 21.04.2012 (So) 11:26

jeśli temperatura gpu w trakcie spadku fps będzie w normie dopuszczalnej to zrobi logi otl i sie przeniesie na bezpieczeństwo

yy GPU 74 stopnie niedawno wymieniałęm pastę na karcie i działała dobrze dotknąłem radiatora i się prawie oparzyłem to musi coś w systemie zrobione tak się przegrzewa (przed instalacją nowego systemu działała dobrze )

Dodane 21.04.2012 (So) 12:11

i wiatrak na karcie się nie rusza

Dodane 21.04.2012 (So) 12:52

mam jeszcze jeden problem jak odinstalować psyhX AGEA nie mogę togo nigdzie znaleść

Skoro się wentylator nie rusza, to sprawdź czy jest podłączony, a jak nie to wymień. Chyba, ze masz turbinę to może być gorzej.

Jeśli chodzi o dysk,to były relokowane sektory,ale zostały zastąpione zapasowymi więc na razie jest ok.

Twoim problemem teraz jest zawirusowany komputer.Proponuje dać odpowiednie logi w dziale bezpieczeństwo.

Oraz zająć sie naprawą lub wymianą chłodzenia karty graficznej.

1.sprawdź czy wiatrak na karcie jest dobrze podłączony

  1. na karcie graficznej musi być solidna pasta termporzewodząca np. zalman stg2 / arctic silver 5

  2. upewnij sie ze jest czysto w wiatraku moze jakis “brud” blokuje wiatrak