Spadki prędkości dysku segate

(przemekx16) #1

siemanko, mam problem ostatnio z przycinającym się kompem, najbardziej uciążliwe jest scratchowanie dźwięku, z tego co mi się wydaje, to zdychający twardziel, ale może jest sposób na odratowanie go, twardy to ST1000LM024 HN-M101MBB, podrzucam screen z hd-tune
screen 1

Zrzut SMART z Crystal Disk Info daj bo HDTune darmowy nie rozwijany jest od lat w tym temacie.

(przemekx16) #3

https://app.box.com/s/6hh5omif5htdrvnmqyfr9dqbyb7slprb

Zgrzać HDD do 53 stopni to gdzie ty go trzymasz na grafice czy co?? Nie wolno dopuszczać HDD do takiej temperatury bo sie nagrzewa głowica i talerze. 50 stopni dla HDD to maks. Masz beznadziejnie wentylowaną obudowę. Jaką masz obudowę, pod specyfikacje komputera z zasilaczem.

(przemekx16) #5

lapek lenovo y580

z Core i5 czy Cire i7. Z geforce GTX660M czy bez?? Bo takie modele wyszukało Google. Potrzebujesz wogóle 1TB miejsca w laptopie??

Odpal Menadżer zadań i kliknij na porcesor, a potem Dysk pokaże ci czy jakis program lub zadanie windows obciąża najbardziej. Głównie przy dysku bo wygląda tak jakby w tle coś katowało dysk.

(przemekx16) #7

Core i5 z gtx-em, hmm… czy potrzebuje? i tak mam prawie cały czas podpięty drugi dysk, bo miejsca brakuje :stuck_out_tongue: dysk jest obciążony głównie przez zone alarm - antywirus, w sumie nie pomyślałem, że to on może pożerać dysk, zaraz pod nim jest “Wstępne ładowanie do pamięci”

To ile ty masz tych antywirusó na laptopie?? Jeden nie wystarcza?? Poprostu jakis program w tle powoduje, że dysk non-stop coś skanuje i dlatego są lagi i dlatego się tak grzeje.

(przemekx16) #9

jeden, zmienię go na jakiś inny, choć się już przyzwyczaiłem i będę pisał jakie efekty, jak na razie dzięki

Ja uzywam pandę free nie obciąża sprzętu i systemu nadmiernie.