Spadki prędkości dysku segate


(przemekx16) #1

siemanko, mam problem ostatnio z przycinającym się kompem, najbardziej uciążliwe jest scratchowanie dźwięku, z tego co mi się wydaje, to zdychający twardziel, ale może jest sposób na odratowanie go, twardy to ST1000LM024 HN-M101MBB, podrzucam screen z hd-tune
screen 1


#2

Zrzut SMART z Crystal Disk Info daj bo HDTune darmowy nie rozwijany jest od lat w tym temacie.


(przemekx16) #3

https://app.box.com/s/6hh5omif5htdrvnmqyfr9dqbyb7slprb


#4

Zgrzać HDD do 53 stopni to gdzie ty go trzymasz na grafice czy co?? Nie wolno dopuszczać HDD do takiej temperatury bo sie nagrzewa głowica i talerze. 50 stopni dla HDD to maks. Masz beznadziejnie wentylowaną obudowę. Jaką masz obudowę, pod specyfikacje komputera z zasilaczem.


(przemekx16) #5

lapek lenovo y580


#6

z Core i5 czy Cire i7. Z geforce GTX660M czy bez?? Bo takie modele wyszukało Google. Potrzebujesz wogóle 1TB miejsca w laptopie??

Odpal Menadżer zadań i kliknij na porcesor, a potem Dysk pokaże ci czy jakis program lub zadanie windows obciąża najbardziej. Głównie przy dysku bo wygląda tak jakby w tle coś katowało dysk.


(przemekx16) #7

Core i5 z gtx-em, hmm… czy potrzebuje? i tak mam prawie cały czas podpięty drugi dysk, bo miejsca brakuje :stuck_out_tongue: dysk jest obciążony głównie przez zone alarm - antywirus, w sumie nie pomyślałem, że to on może pożerać dysk, zaraz pod nim jest “Wstępne ładowanie do pamięci”


#8

To ile ty masz tych antywirusó na laptopie?? Jeden nie wystarcza?? Poprostu jakis program w tle powoduje, że dysk non-stop coś skanuje i dlatego są lagi i dlatego się tak grzeje.


(przemekx16) #9

jeden, zmienię go na jakiś inny, choć się już przyzwyczaiłem i będę pisał jakie efekty, jak na razie dzięki


#10

Ja uzywam pandę free nie obciąża sprzętu i systemu nadmiernie.