Spadki prędkosci i wysoki ping

Witam, od dłuższego czasu zauważyłem mam problem z dość wysokim pingiem w grach, a także spadkiem prędkośći tzn, raz jest prędkość 15mb/s raz 10mb/s a zdarzy się że 5mb/s i mniej… Ping w grach jest dośc spory 100-200 a nawet i więcej czasem jest 60-80 - jeśli tak to nie na długo bo zaraz znowu skacze. Dodam, że jest to internet radiowy łącze go jeszcze z bratem i siostrą przez router, z bratem przez kabel a siostra łączy się przez wifi. Na teście speedtest.pl i innych ping wychodzi także taki sam. Dzwoniłem do dostawcy, pisałem do biura - kazali mi odpowiednio skonfigurować router dali instrukcje co i jak, zrobiłem to wszystko według niej, i nadal nie pomaga. Tak wiem, że są wakacje i jest to internet radiowy każdy siedzi, obciążenia itp, ale mają też inni radiówki i pingi 20-30. Miał ktoś kiedyś już coś takiego, albo wie jak temu zaradzić?

Piszę do biura cały czas żeby coś z tym zrobili, to bez odpowiedzi po prostu olewanie klienta.

Z góry dzięki za pomoc.

Zainstaluj jakiś monitor ruchu sieciowego i sprawdź dlaczego masz obciążone łącze. Siostra i brat nie pobierają czegoś? Może podałeś ofiarą jakiegoś wirusa lub botnetu? Jeśli wszystko po stronie providera jest OK, to przyczyny szukaj u siebie.

Podałbyś jakiś ten monitor program,żeby sprawdzić?

Wiesz co brat czasami jakieś filmy sciąga w sumie często ale to się dzieje nawet jeśli sam korzystam z internetu.

Wirusa raczej nie bo skanuje często komputer.

Przeczyść komputer programem CCleaner :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +v2.19.901

Ccleanerem czyszcze bardzo często komputer, ostatnio wczoraj.

Jak sprawdzić te inne Dsy?

Tą optymalizacje łącza juz znalazłem kiedyś gdzieś i zrobiłem, coś tam może pomogło ale nie dużo.

Jakieś pomysły jeszcze?

 

kliknij aby powiększyć:

in261_Obraz-1.jpg de816_Obraz-3.jpg

W Konfiguracji alternatywnej wpisz odpowiednie dane z umowy:

  • Adres IP

  • Maska podsieci

  • Brama domyślna

Preferowany serwer DNS

Alternatywny serwer DNS

  • możesz zmieniać.

 

Masz wyłączony/odhaczony Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6) ?

Jeżeli nie to zrób to…

w umowie nie mam wlaśnie takiego czegos jak adres ip, maska podsieci bo podobnież ma to automatycznie nadawać adres ip…

W Użyj adres serwera DNS automatycznie możesz sprawdzić/wpisać nowe adresy, tak samo w Konfiguracji alternatywnej.

zaraz sprawdzę.

tak jak na screenie co dałeś wpisać?

Jak na screenach…

w konfiuracji ogolnej jak wpisuje to dziala, a jak w alternatywnej to coś wyskakuje ze adres ip zeby wpisac.

zobacz czy po wpisaniu alternatywnego adresu IP  192.168.1.1 coś sie zmieni  jak nie to  przeskanować kompy  Adw Cleaner i

Malwarebytes Anti-Malware  

niby działa ale pingi takie same.

a komputer formatowałem nie dawno i skanowałem dziś i nic.

uruchom kompa w trybie  awaryjnym  przeskanuj jeszcze raz  powypinaj inne  kompy  abyś sam został w sieci  sprawdz  tą opcje

to też próbowałem i to samo.

Możesz bezpośrednio podpiąć komputer do tej radiówki? Moze router powoduje jakieś problemy.

podpinałem, to samo.

Rozwiązałeś jego problem tym odkryciem? To jakby pytając się w jakimś serwisie pytany stwierdził, że był wcześniej w innym serwisie…

Mniejsza, możliwe, że winę ponosi okablowanie albo sam router. Jeżeli masz taką możliwość, sprawdź go podpinając pod inny budynek na przykład. A skoro to radiówka to może też winę ponosi antena?

Po prostu założyłem na kilku bo temat już był pisany kilka razy na forach i bez konkretnej odpowiedzi, a zdarza się też tak że w ogóle się nie dostaje odpowiedzi, więc założyłem na kilka, nie wiem w czym problem. Router raczej nie, bo nawet tak się dzieję jak sam jestem podpięty bezpośrednio z anteny pod komputer. Nie mam gdzie go sprawdzić raczej. Możliwe i antena ale to musiał by przyjechać dostawca chyba i zerknąć na to okiem.