Spalenie sie wentylatorka ;]

Dzisiaj rano padl mi tylni wentylatorek (w tej puszeczce :mrgreen: )

i mam takie pytanie , czy bez niego komputer

moze poprawnie funkcjonowac ?

dodam ze troche smierdzi mi spalenizna :? I boje sie zeby mi nic sie nie spailo ;] . Posze o jakies rady

temparutura plyty glownej od godziny wynosi 47 stopni a procesora 22 stopnie :slight_smile: . Pozdrawiam :slight_smile:

spox :spoko:

Temperatura może wzrosnąć o jakieś 2-3"C ale komp spokojnie będzie chodził. Spalenizną czuć pewnie z tego właśnie wentylatorka :smiley:

Zasilaczu? :mrgreen:

Do czasu póki się nie skopci, wymień wentyl, jak na gwar to na gwar, lub od razu na inny zasilacz, podaj jaki masz.

a mnie to dziwnie wyglada na zasilacz…

balbym sie wlaczac kompa, bez sprawdzenia, co siadlo :slight_smile:

ps. jak temp. proca moze byc 22C? WC masz, czy w lodowca trzymasz ?:slight_smile:

pewnie program odczytujacy przeklamuje- odkrec bok i sprawdz recznie- NB, SB, CPU, GPU :smiley:

zasilacz ? :frowning: a ja tam normalny wenylator widze ,troche wiekszy niz ten wwewnatrz procka . A z tym odkreceniem to mam pewnien problrm i narazie nie dam rady ;/

uzywam everesta .

I dodam ze ta puszka jest bardzo goraca jak od tylu ja sparwdzam :-o .

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 16:37

to co mi grozi :mrgreen: ?

najpierw to ustalmy czy chodzi ci o wentyl w obudowie czy w zasilaczu :!:

Jak w obudowie to luz nic nie powinno się stać

Jak w zasilaczu i jak masz “normalny” to w najlepszym wypadku spalisz zasilacz jak nie to może całego kompa :x

To co sie spalilo znajduje w tylnej czesci jednostki ,

znajduje sie takiej puszzce a wywiew z tego

szedl na na kable podloczone do kompa (od drukarki , myszek etc)

Zreszta zaznaczylem kolorem czerwonym co poszlo

219f7ed4569e2298m.jpg

Ps. fotka nie jest moja ;p

To co poszło to wentylator w zasilaczu

spalisz zasilacz na 100%.

Jeśli nie ma zabezpieczeń antyprzepięciowych spalisz też resztę podzespołów.

TO CI GROZI :lol:

Wymień wentylator bądź cały zasilacz na nowy.

To w zasilaczu jednak padł wentylator najlepiej to zmień ten wentylator lub zasilacz bo zasilacz może się zjarać albo też się zjara i pociągnie za sobą podzespoły zależy jaki to zasilacz.