Spalona elektronika w WD2000. Wymiana pomoże?

Witam, podczas zwarcia spaliła mi się elektronika w dysku : WD2000-00KFA0 z datą 03 FEB 2006 DCM HSCACAJCA . numer z odwrotu dysku 2063 703116 000 . Czy znalezienie identycznego modelu i przełożenie elektroniki wystarczy do odpalenia dysku i zrzutu danych? Tylko na tym mi zależy. Czy konieczne będzie przelutowanie romu? Niestety jestem ciemny w tej materii,ale bardzo zależy mi na danych, a odzyskanie ich jak wiadomo jest bardzo drogie. Czy jest szansa,że uda się to w domowych warunkach? Na co spojrzeć wybierając nową elektronikę i gdzie takie dane się znajdują na dysku jak np firmware lub nr elektroniki?

Pozdrawiam.

Najlepiej bedzie jak bys podal zdjecie tej elektroniki i najlepiej by bylo jak bys sie jeszcze nie bawil.

PS. A zasilacz nie ma zabezpieczenia?

Zasilacz padł razem z dyskiem, lub na odwrót. Jest już nowy. Prawdopodobnie poszło mi jakieś zwarcie z routera(?), bo spalił się port WAN w routerze, padł zasilacz oraz jeden z dysków.

Oto dysk ze wszystkich stron.

20120714205128resize.jpg

20120714205109resize.jpg

20120714205100resize.jpg

20120714205047resize.jpg

Jak widać, zwarcie było dość mocne.

Dodane 15.07.2012 (N) 11:25

Z tego co wyczytałem w czeluściach sieci, powinienem znaleźć taki sam model tego dysku z datą produkcji najbliższą mojemu ( tu zdania podzielone) oraz przelutować ROM ze spalonej elektroniki na nową. Chociaż znalazłem też wypowiedzi mówiące ,że udało się również uruchomić dysk i zrzucić dane bez zamiany Romu. Czy potwierdzacie te informacje? I czy tylko dokładnie ten sam model elektroniki będzie pasować czy mam jakieś pole manewru?

Pozdrawiam

Dodane 17.07.2012 (Wt) 23:58

http://allegro.pl/wd-caviar-se-wd2000jb … 07408.html

Wybaczcie za link do strony, ale czy pasować będzie układ z tego dysku? Model ten sam, ale wyprodukowany parę miesięcy wcześniej. Jest tu kto? :roll:

Router > płyta główna > dysk > zasilacz o0

Dobra, wymiana poszczególnych elementów eletroniki nie wchodzi w gre :confused: Prawdopodobnie będzie pasować, ale nikt pewności nie ma.