Spalona karta graficza, pomoc w doborze nowej

Mojemu koledze poszła karta graficzna :slight_smile: i poprosił mnie abym tu napisał w jego sprawie :).

Otóż posiada taki oto komputer:

Intel Core 2 E4600 2,40Ghz

2GB ram

Płyta gł Asus P5GC-MX

Zasilacz PowerFox 350W PF-350PPC

I proszę o pomoc w doborze karty graf. w granicach 400 zł ze stajni Nvidia.

Pozdrawiam! :slight_smile:

Poświęcę się i oddam za 400zł swojego Gigabyte GF 9600GT 1GB z pasywnym chłodzeniem plus komplet kabelków w pudełku;)

Jest na niego jeszcze rok gwarancji, którą również dołączę :slight_smile:

Jak coś, to PW :wink:

twoja karta warta maks 200 zł,ja bym powiedział byś brał coś z Radeona albo HD 4850 około 370 zł albo dołożyć troche i kupić HD 5750 za 450 zł.

Po pierwsze, zapytaj, czy lubi ryzykować nowymi (i starymi) częściami na takim zasilaczu.

IMO trzeba zakupić nowy porządny zasilacz na np. Fortron FSP350-60APN 350W, zostaje koło 300zł. Od nvidii dostaniesz najwyżej GT240 albo wydajniejszą, ale trochę starszą (odnośnie do obsługiwanych standardów i procesu technologicznego) 9600GT. Natomiast od ATI masz za 250zł HD4670 o porównywalnej wydajności i radziłbym właśnie tę kartę wziąć, a za zaoszczędzone pieniądze wziąć jeszcze lepszy zasilacz.

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 … ltr=szukaj

polecam lekturę :stuck_out_tongue:

Cena oczywiście za nową, więc na 390zeta mogę pomyśleć 8)

Cena za nową nie gra roli,po odejściu od kasy ze sklepu automatycznie jesteś w plecy,karta traci na wartości,karte używałeś rok,nie ma szans byś swoją karte sprzedał za więcej niż 200 zł,na dodatek że porównywalną kartą pod względem wydajności jest HD 4670 którą kupisz za 250 zł NOWĄ !.

Tyle kosztuje twoja http://allegro.pl/item989835251_grafika … abyte.html

Sorki, ale moja karta posiada 1024MB pamięci czy jak kto woli 1GB :slight_smile:

Czy tak ciężko to przeczytać :?:

Jeśli chodzi o porównywanie z HD4670 to moja karta ma takty 1800/720 (radek 1600/750) na dzień dobry i można ją jeszcze sporo podkręcić.

Jeśli chodzi o cenę, to nie będę się spierał, każdy powie co innego.

takty nie mają do gadania ,to inna architektura,ale jeśli o to ci chodzi to HD 4670 ma wyższe takty ,bodaj 750/2000 :P.