Spalona karta graficzna? Płyta główna?

Witam!

Mam problem z moim starym PC. Mianowicie użytkuje go siostra, która sobie często gra w jakieś gierki… ostatnio wyłączyła komputer, i już nie może go włączyć…

Podczas startu nie pokazuje się kompletnie nic na ekranie, komputer wypikuje mi kod błędu karty graficznej (1 długi 2 krótkie piknięcia). Po szybkiej kontroli doszedłem do wniosku, że najprawdopodobniej karta graficzna się spaliła (miała pasywne chłodzenie, a ostatnio siostra grała głuugo, także mogła się zagrzać…). W porywie desperacji przelutowałem jej cały procesor i pamięci, ale nic to nie zmieniło, tak więc zamówiłem drugą kartę… Dzisiaj przyszła, od razu zabrałem się do pracy, i po chwili siedziała w komputerze…

Jednak objawy są takie same :frowning:

Teraz mam wyrzuty sumienia, że nie potrzebnie wyrzuciłem starą kartę… Niestety nie mam możliwości sprawdzenia tej nowej karty na innym komputerze, bo same laptopy mam… :confused:

Jeżeli nie jest to wina karty graficznej, to co może jeszcze nie działać? bios na pewno jest ok, bo komputer by mi wypikał błąd biosu… tak samo z procesorem… Ja jeszcze postawiłbym na chipset, bo on odpowiada za to całe śmieszne SLI, czyli za karty graficzne…

Może ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić, lub ewentualnie co mogłoby być przyczyną niezdolności komputera do pracy?

Karty graficzne to GeForce 7600, stara to GS od ASUSa, a teraz ta co kupiłem to GT od MSI…

Płyta główna to ASUS A8N-SLI + 2gb ram i AMD Athlon 3000+

Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Toffik!

Może od początku, czy wyczyściłeś dokładnie kompa z kurzu?

Bo odrobina kurzu w nieodpowiednim miejscu może powodować różne dziwne usterki (np. może nie działać karta graficzna gdy zbierze się na niej kurz lub w jej złączu).

całego nie obierałem, ale kartę starą ładnie odkurzyłem choćby żeby zobaczyć czy jakiś elektrolit się nie wylał… w koło gniazda PCI-Ex też wytarłem… jeszcze przeczyszczę resztę komputera, choć mało prawdopodobne się wydaje żeby gdzieś indziej kurz przeszkadzał… chyba że ta dziwna karta SLI co się ją obraca… popatrzę zaraz…

PS:

Wszystko wyczyszczone, i i tak ■■■■ :frowning:

A jeśliby to był chipset, to też nie wypikiwało by mi błędu? bo już nie wiem co tam mogło się uszkodzić…

Masz 2 czy 1 kość RAM? Jaka Firma, jakie taktowanie?