Spalona karta graficzna

(Kamil8622) #1

Witam laptop Asus model K50in po włączeniu jest odrazu siwy ekran czy to wina matrycy czy karty graficznej oraz ile moze kosztować taka karta brac nowa czy uzywke ?

(Veers) #2

@kamil8622 - jeśli wysiadła karta graficzna (czyt. płyta główna), to szykuj się na zakup nowego (w sensie: innego laptopa), ponieważ naprawa nawet jeśli będzie możliwa - zwyczajnie będzie nieopłacalna. Jeśli wysiadła tylko matryca / podświetlenie / inwerter - to można się pokusić o naprawę. Moim zdaniem koszt nie powinien przekroczyć 350 zł.

(urOk) #3

Nie opłacalny jest reballing. Wiem to z własnego doświadczenia. Karta po 3 miesiącach odkleiła się znowu, a gwarancja reballingu była na 3 m-ce. Kosztowało mnie to 350zł. Drugi raz już nie poszedłem. Kupiłem nowego laptopa, a starego sprzedałem na części. 

(Pablo79) #4

Jeżeli rzeczywiście uszkodzeniu uległa karta graficzna. To według mnie lepszym rozwiązaniem będzie wymiana sprzętu na nowy, bo o ile nawet naprawa będzie możliwa, to może okazać się nieopłacalna.

(JNJN) #5

Zobacz, co się dzieje na zewnętrznym monitorze?

Sprawdź bez dysku.

(Kamil8622) #6

na zewnetrznym monitorze nic nie widac bo sie on nie wlacza czyli nie warto juz naprawiac laptopa dziekuje za pomoc