Spalona karta graficzna

Witam laptop Asus model K50in po włączeniu jest odrazu siwy ekran czy to wina matrycy czy karty graficznej oraz ile moze kosztować taka karta brac nowa czy uzywke ?

@kamil8622 - jeśli wysiadła karta graficzna (czyt. płyta główna), to szykuj się na zakup nowego (w sensie: innego laptopa), ponieważ naprawa nawet jeśli będzie możliwa - zwyczajnie będzie nieopłacalna. Jeśli wysiadła tylko matryca / podświetlenie / inwerter - to można się pokusić o naprawę. Moim zdaniem koszt nie powinien przekroczyć 350 zł.

Nie opłacalny jest reballing. Wiem to z własnego doświadczenia. Karta po 3 miesiącach odkleiła się znowu, a gwarancja reballingu była na 3 m-ce. Kosztowało mnie to 350zł. Drugi raz już nie poszedłem. Kupiłem nowego laptopa, a starego sprzedałem na części. 

Jeżeli rzeczywiście uszkodzeniu uległa karta graficzna. To według mnie lepszym rozwiązaniem będzie wymiana sprzętu na nowy, bo o ile nawet naprawa będzie możliwa, to może okazać się nieopłacalna.

Zobacz, co się dzieje na zewnętrznym monitorze?

 

Sprawdź bez dysku.

na zewnetrznym monitorze nic nie widac bo sie on nie wlacza czyli nie warto juz naprawiac laptopa dziekuje za pomoc