Spalona karta? GTS 250


(Maciek Burczyn) #1

Hej, moja platforma:

Fortron GHN 460W

EP45-DS - płyta

grafika - gts 250 1024 mb od gigabyte

Wczoraj zmieniłem taktowanie rdzenia z 738 na 765 mhz i pamięci karty z 1100 na 1165 (w MSI afterburner) W kombustorze (benchmarku tego programu na kręcenia) wszystko było Ok, nei było smużeń i tak dalej (temp 80*), zapuściłem jednak program OCCT. Po 2 minuach testu wyszedlem z pokoju a po minucie, gdy wroclem komp juz nie huczał. Nie chce się teraz w ogóle włączyć (przez niecałe pół sekundy palą się kontrolki, zaczynają kręcić się wiatraki i wszystko gaśnie). Po wyjęciu karty graficznej - chodzi jak powinien, włącza się, wiatraki chodzą dysk siębutuje i tak dalej (oczywiscie obrazu nei ma z przyczyn oczywistych).

Sadze ze wlaczylo sie jakies zabezpieczenie przed przegrzaniem, bo karta ta kreci sie nawet do 815/1300. Chyba, ze to objawy spalenia karty...? Choc jak juz pisalem - nie sadze zeby sie spalila.

Co poradzic? I czy jakby wszystk ozawidolo - gwarancja ktoranadal posiadam obejmie taki przypadek? :wink:

pozdrawiam i prosze o pomoc!


(majcovsky) #2

Podmień na coś innego i wtedy zobacz czy działa :wink:


(Maciek Burczyn) #3

Problem w tym że nic innego nie mam, a karty znajomych nie chce zepsuć, jeśli to wina zasilacza albo płyty... :confused: Bo wtedy musiałbym kupić 2 a nie jedną... :wink:


(Szotek5) #4

No to w drugą stronę :stuck_out_tongue:

Weź swojego GTS 250 i wepnij go u znajomego i wszystko będzie jasne :wink:


(GioWDS) #5

Ehh, tak się kończy jak bez doświadczenia podkręca się sprzęt ;p

Jednak wartości o jakie podkręcałeś kartę graficzną szałowe jakieś nie są, ot. z GF 8500GT przetaktowałem do 700/1600/400 i chodzi już tak prawie 4 lata :wink: więc nie sądzę, że udało Ci się ją spalić.

Spróbuj przełączyć zworkę clear_cmos na płycie głównej - może karta graficzna świruje z powodu podkręcenia szyny PCI-E?


(Maciek Burczyn) #6

Wyjąłem bateryjkę biosu - i nic.

Poza tym - bez przesady, ze nie mam pojecia o podkrecaniu. Gdybym nie ial pojecia to bym od razu ustawil na 815 mhz i zapewne nie zapuszczajac zadnego testu stabilnosci odpalil crysisa... :wink:


(GioWDS) #7

Zasilacz jaki?

Bo szczerze to na początku podłączyłem do swojego zestawu Tracer 400W i stwierdziłem, że coś walnięte, a przyczyną była tylko za niska wydajność zasilacza ;p


(Maciek Burczyn) #8

Zasilacz taki jak w pierwszym poście :slight_smile:


(majcovsky) #9

Nie ma szans byś cokolwiek tym zasilaczem przypalił...

...ale bez ustalenia czy karta działa na innym sprzęcie nie polecam wysyłania, bo obarczą Cię kosztami.


(Maciek Burczyn) #10

Nie no, gwarancja jest, więc niech cmokną mnie w pompkę :wink:

Kartę wysłali, razem z napędem DVD bo coś też było kopnięte. Całą resztę dostałem, wraz z tymczasową kartą Geforce 210 i jakimś napędem DVD. Zobaczymy... czekam na info co z kartą, bo spece na miejscu nie wiedzieli co się stało, i czekają co powie producent - LOL :slight_smile: