Spalona kość RAM

(Devicet) #1

Witam

Przypadkowo włożyłem odwrotnie kość RAM i wiadomo spaliła się poczułem dziwny zapach...

Czy coś mogło stać się z płytą główną ? Wiatraki działają diody też, moja płyta to msi GF615M-P33.

Gdy włączam komputer słyszę 3 razy pip chyba oznacza to błąd na obszarze ... Dziś ma przyjść 4GB RAM 1333Mhz jeżęli po zainstalowaniu kość RAM będzie wszystko ok to znaczy że płyta cała?

(igrek) #2

Jak komp Ci się nie włącza ze sprawną kością to płyta goodbye. Prawdopodobnie miałeś zwarcie w slocie ramu i uwaliłeś płytę

(Devicet) #3

Czyli bez nowej kości nie sprawdzę, ale raczej płyta jest cała bo wszystko działa tylko kostka się przepaliła.

(freedom) #4

Nie da się odwrotnie włożyć kości RAM do slotu.

(kowal.luk) #5

chyba że kolega na siłe wciskał

(Devicet) #6

Dało się, wydawało się że normalnie wchodziło

(BOLO1990) #7

Ale naprawdę nie ma takiej możliwości... Jakie kości wkładałeś? Chyba, że nie wyłączyłeś komputera podczas montowania RAM'u? Możliwe, że te kości były po prostu uszkodzone.

(Devicet) #8

Komputer był wyłączony jak montowałem... Mówię prawdę że włożyłem odwrotnie trochę siły użyłem.

Nowa kość jednak przyjdzie jutro

(Bizz1992) #9

Ciekawe o jakich kościach ty mówisz bo nie ma możliwości włożyć ich odwrotnie

Poprostu nie ma ponieważ w slocie jest taki mały kawałek plastiku i nie jest on na środku a wiec gdybyś chciał włożyć ja odwrotnie to musiał byś wyłamać ten plastik a niewydaje mi sie żebyś aż takiej siły użył.

Anyway napisz jak tam z nowa kością ram.

(Devicet) #10

Dziś przyszła nowa kość RAM włożyłem ją poprawnie i bios dalej pipka 3 razy. Spróbować włożyć ją do 2 slotu? Sam już nie wiem jak to w tedy było z tym RAM. Nic nie jest wyłamane, może w tedy dobrze włożyłem tą kość ale dlaczego coś się pryepaliło?

(igrek) #11

Płyta prawdopodobnie walnięta

(Bizz1992) #12

:confused:

Szkoda mi ciebie chłopie czeka cię czas układania pasjansa :frowning:

(Devicet) #13

Z tym pasjansem to nie rozumię. Czyli po płycie :frowning: ?

Edit

Jednak to płyta.