Spalona kość RAM

Witam

Przypadkowo włożyłem odwrotnie kość RAM i wiadomo spaliła się poczułem dziwny zapach…

Czy coś mogło stać się z płytą główną ? Wiatraki działają diody też, moja płyta to msi GF615M-P33.

Gdy włączam komputer słyszę 3 razy pip chyba oznacza to błąd na obszarze … Dziś ma przyjść 4GB RAM 1333Mhz jeżęli po zainstalowaniu kość RAM będzie wszystko ok to znaczy że płyta cała?

Jak komp Ci się nie włącza ze sprawną kością to płyta goodbye. Prawdopodobnie miałeś zwarcie w slocie ramu i uwaliłeś płytę

Czyli bez nowej kości nie sprawdzę, ale raczej płyta jest cała bo wszystko działa tylko kostka się przepaliła.

Nie da się odwrotnie włożyć kości RAM do slotu.

chyba że kolega na siłe wciskał

Dało się, wydawało się że normalnie wchodziło

Ale naprawdę nie ma takiej możliwości… Jakie kości wkładałeś? Chyba, że nie wyłączyłeś komputera podczas montowania RAM’u? Możliwe, że te kości były po prostu uszkodzone.

Komputer był wyłączony jak montowałem… Mówię prawdę że włożyłem odwrotnie trochę siły użyłem.

Nowa kość jednak przyjdzie jutro

Ciekawe o jakich kościach ty mówisz bo nie ma możliwości włożyć ich odwrotnie

Poprostu nie ma ponieważ w slocie jest taki mały kawałek plastiku i nie jest on na środku a wiec gdybyś chciał włożyć ja odwrotnie to musiał byś wyłamać ten plastik a niewydaje mi sie żebyś aż takiej siły użył.

Anyway napisz jak tam z nowa kością ram.

Dziś przyszła nowa kość RAM włożyłem ją poprawnie i bios dalej pipka 3 razy. Spróbować włożyć ją do 2 slotu? Sam już nie wiem jak to w tedy było z tym RAM. Nic nie jest wyłamane, może w tedy dobrze włożyłem tą kość ale dlaczego coś się pryepaliło?

Płyta prawdopodobnie walnięta

:confused:

Szkoda mi ciebie chłopie czeka cię czas układania pasjansa :frowning:

Z tym pasjansem to nie rozumię. Czyli po płycie :frowning: ?

Edit

Jednak to płyta.