Spalona, nowa, płyta główna


(george32801) #1

Witam. Zakupiłem płytę MSI P43T-C51 Intel P43 Socket 775 ze sklepu ram.net.pl Dziś ok 17:00 przyszła, więc zabrałem się do demontażu starego pc i wymiany płyty głównej. Zadbałem o wszystko przy demontażu i montażu części. Procesor, ramy, grafika, zasilacz i front panel (power, reset, diody) - tyle podłączyłem by sprawdzić czy komputer z nową płytą odpali bezproblemowo. Okazało się, że nie. Po uprzednim sprawdzeniu czy wszystkie kable zasilające i reszta części jest prawidłowo podłączona nacisnąłem przycisk od powera - we wnętrzu w sekundę pojawił się dym i usłyszałem lekkie "strzelenie" i poczułem "znajomy" zapach spalenizny elektronicznej.. Jestem w bardzo złym humorze przez ten niemiły incydent, bo niby NOWA płyta główna a to co miało być!? Przerażony odłączyłem wszystko i sprawdziłem czy mój procesor/ramy/GTX 460/OCZ Fatal1ty są cali... Podłączyłem z powrotem stare mobo... i o dziwo wszystko działa jak należy! Składałem w życiu dziesiątki komputerów od zera i zawsze wszystko działało.

Co z tym fantem robić? Ram.net mają/uwzględnią reklamacje? Coś takiego zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu. chciałem do nich już dzwonić ale mają sklep czynny do 18... Jutro z rana dzwonie. Mam nadzieję, że uwzględnią reklamacje! :evil:


(marcin82) #2

Chyba nie masz innego wyjścia. Podpadałoby to pod wadę ukrytą, a wtedy na pewno przysługuje albo wymiana na nowy egzemplarz albo zwrot pieniędzy.


(Damian Pol) #3

Dzwonic do nich i niech biorą na gwarancje. Jeżeli nie to zwrot kasy.


(george32801) #4

Naczekałem się tyle czasu by to kupić, do tego jeszcze 10 dni zanim to przyszło... Teraz zaś kolejne długie dni zanim reklamacja dojdzie do skutku.. eh :frowning:


(Djsola) #5

Witam.

Jaki kolega posiada zasilacz? Interesuje mnie marka, model i moc.


(george32801) #6

OCZ Fatal1ty 550W


(Technik Elektro) #7

a z jakiej części MB poleciał ten dymek ??


(george32801) #8

zaraz za gniazdem zasilania 24V. W samym rogu. Widać popalone ścieżki i odpryski "czarnego lakieru".


(fiero) #9

Może ładunek elektrostatyczny się uzbierał i kiedy podłączyłeś zasilanie nastąpiło małe spięcie ?


(george32801) #10

Nie, uziemiłem się przed tym wcześniej dotykając kaloryferów, a do tego wszystko robiłem bardzo dokładnie i delikatnie dbając o każdy szczegół. Zawsze się tak obchodzę ze sprzętem komputerowym.


(Michal Kolatek) #11

Wygląda na to że padła sekcja zasilania RAMu, najprędzej rzadka wada fabryczna. Zrób dla siebie skan/ksero karty gwar i dowodu zakupu, i wysyłaj do sklepu. Jak sklep nie skontaktuje się w ciągu 14 dni roboczych (czas jest liczony od drugiego dnia od złożenia reklamacji), to reklamacja zgodnie z prawem musi być rozpatrzona pozytywnie.


(george32801) #12

Hm tyle, że ten sklep nic na temat gwarancji nie wspomniał, mam tylko rachunek. Co prawda na Ich stronie internetowej pisze, że towar może podlegać reklamacji. KLIK

Próbuje się z tym sklepem skontaktować już drugi dzień. Wczoraj napisałem do nich emaila do działu reklamacyjnego, ale zero odpowiedzi z Ich strony. Również taka sama sytuacja (zero odpowiedzi) gdy pisałem od 14:00 do 18:00 (!) do trzech konsultantów na podane numery GG mimo ich dostępności!


(Michal Kolatek) #13

Każdy sklep odpowiada za towar przez minimum 2 lata, na podstawie faktury czy innego dowodu zakupu muszą przyjąć na serwis, MSI na płyty główne daje 3 lata gwar.

Z nimi rozmowa jest taka jak połączenie z Ełkiem, może prędzej się dogadasz z działem RMA MSI

http://www.msi-polska.pl/index.php?func ... me=aboutus

http://www.msi-polska.pl/index.php?func=service

Lub zrób kopie dowodu zakupu, wyślij im mejla że płyta leci do nich jemu też zrób kopie, i wyślij płytę, jak nie będą w stanie otworzyć mejla przez cały dzień to ich problem. Ceny ramnet ma może 5 zł niższe i tym zwabiają klientów, ale sobie nie radzą z ogarnięciem zamówień i reklamacji.