Spalone głośniki ? zakup nowych?

Siema ponownie.

Prawdopodobnie spaliłem swoje głośniki od kompa (logitech x-530 5.1). Pewnego razu, podkręciłem wszystko w windowsie, sterownikach od dźwięku, żeby wydobyć ze swoich głośników jak najwięcej, włączyłem muzykę i zająłem się innymi sprawami w domu, aż tu nagle głośniki przestały działać. Dioda się nie świeci, jak by w ogóle nie było zasilania. Sprawdziłem co mogłem i wszystko wydaje się być w porządku, więc wina w samych głośnikach.

Naprawa pewnie będzie mnie drogo kosztowa gdyż takie rzeczy w UK z reguły są drogie o ile jest to możliwe i zapewne po naprawie głośniki stracą na swojej mocy. Dlatego biorę pod uwagę zakup nowych głośników, coś znacznie lepszego od poprzednich logitecha x-530. Co polecacie ? karta dźwiękową też mógł bym wymienić gdyż, zgaduje że nie należy do najlepszych ponieważ jej cena nie była za wysoka a mówię o Creative Audigy SE (SB0570).

Peace.

-no to wydobyłeś :frowning: . Powiedz lepiej co sprawdziłeś i co sygnalizuje dioda która twierdzisz że nie świeci. Jeżeli zasilanie to sprawdź czy zasilacza nie “wydymiłeś”, może się okazać że głośniki są sprawne. Zasilacz możesz inny podłożyć, ważne aby napięcie wyjściowe było takie samo a prąd dopuszczalny taki sam lub wyższy(oczywiście w granicach rozsądku)jak w oryginale.