Spalone PS/2, Klawiatura USB Bios

Witam !

Mam taki problem: Używałem przejściówki z PS/2 na USB (takiej, że można podłączyć Klawiaturę i Myszkę PS/2 pod USB) Lecz nie działa ona w Biosie. Mam spalone wejście PS/2 i nie klawiatura / myszka nie działa na tym wejściu. Wczoraj musiałem “zresetować biosa” poprzez wyciągnięcie baterii i włożenie jej. Lecz pojawił się problem, że podczas włączania komputera wyskakuje, że trzeba wcisnąć F1 aby uruchomić komputer z jakimiś tam ustawieniami albo F2 aby ustawić standardowe ustawienia. Można coś z tym zrobić ?

Jeżeli USB działają w BIOS-ie,wypada Ci tylko wymienić klawiaturę i mysz na USB-owską.Naprawa PS/2 raczej nie wchodzi w rachubę.Gdyby zabrakło Ci gniazd USB…możesz dokupić rozgałężnik…HUB

Chodzi o to, że w biosie nie działa usb ponieważ trzeba by prawdopodobnie włączyć taką opcje (chociaż nie wiem czy na komputerze 8 letnim jest taka opcja) ale bez ps2 nie da się jej włączyć. Może jest jakiś sposób by ominąć tą opcje i odpalił się win xp

Kup klawiaturę, i myszę USB i podłącz je do wolnych portów USB.

Spróbuj odłączyć mysz od przejściówki,może ruszy klawiatura i dostaniesz się do BIOS-u.

Odłączyłem myszkę i nic. A w chwili obecnej nie posiadam klawiatury USB.

A przy skasowaniu BIOSu zworką obsługa klawiatury USB nie przestawi się na Enable?

Wszelkie wymiany klawitury nic nie dadzą - to nie wina klawiatury tylko BIOSu.

Jaka to płyta?

Właśnie tak myślałem od początku, że to nic nie da i po to założyłem ten temat.

A nawet jakby się nie przestawiło to i tak nigdy ta opcja nie była włączona na tym komputerze.

a płyta to: KT4AV MS-6712 VER:10A

No i jeszcze dodam, że jest to bardzo stary komputer i wymiana/naprawa złączy ps/2 nie ma tu sensu.

Dodane 10.02.2011 (Cz) 10:42

Problem rozwiązany.

Przy płycie głównej miałem 2 usb które (jak mówił jakiś tam informatyk były spalone i trzeba było kupić kartę pod pci/agp z wyjściami na USB) okazało się, że po podłączeniu do jednego z nich tej przejściówki i do przejściówki podłączeniu tylko klawiatury (przy czym musiałem ją podłączyć, odłączyć i podłączyć) klawiatura zadziałała.

Lecz po uruchomieniu windowsa zamiast ekranu zapraszamy pojawił się czarny ekran i myszka i nic więcej(reset kilka razy też nic nie pomagał) . Już myślałem, że windows siadł i potrzeba formata lecz w szoku byłem jak się okazało, że po ustawieniu dzisiejszej daty windows normalnie ruszył (po wyciągnięciu i włożeniu baterii data się ustawiła bodajże na 1999r.)

Dzięki za odpowiedzi w temacie :slight_smile: