Spalony athlon 64 3000+ (AM2)


(Przemas284) #1

Witam

mam pytanie właśnie w sprawie procesorów na socket AM2, a mianowicie po czym poznać że procesor jest spalony? Czy np procesor jest na takim sockecie spalony to chciałbym się dowiedzieć jak zachowuje się płyta i pozostałe komponenty zamontowane na płycie?? pzdr :slight_smile:


(Veers) #2

Na 100% po tym że nie działa (cały system).

Przetłumacz na polski.


(Przemas284) #3

Chodzi mi o to, że mój znajomy kupił sobie obudowę do kompa, przełożył swoje komponenty, popodłączał wszystko włącza kompa a tu ekran czarny wiatraki się kręcą a ekran nawet niedrgnie, nawet do biosa nie można wejść. Sprawdziłem mu dysk twardy, kartę graficzną, pamięć ram, wszystko działa tylko procesor nie sprawdziłem bo ja mam inny socket, pod intela a on ma s(AM2). wyjmowałem bateryjkę, przekładałem zworkę, wszystko odłączałem od płyty i na nowo podłączałem, czytałem na forach dużo na ten temat, i nie mogę sobie z tym problemem poradzić. Sprawdzalem procesor i jest ok nie śmierdzi, nie jest obkopcony itd. wygląda jak nowy. Bardzo prosił bym o pomoc w tej sprawie. pzdr.


(Cedar) #4

"Spalenie" procesora nie oznacza, ze pojawił się ogień, który go okopcił - wystarczą ładunki elektrostatyczne w trakcie przekładania podzespołów, mogły one uszkodzić jakiś element na płycie lub sam procesor.


(Veers) #5

To co napisał Cedar - to święta prawda - aczkolwiek ... CPU może być sprawny - tylko płyta go nie obsługuje. Mogło tez dojść do uszkodzenia płyty głównej....


(Przemas284) #6

Jeszcze jedno kumpel mocując procesor pokrzywił pare nóżek, wyprostowałem nóżki, włożyłem procesor a następnie odpaliłem kompa i właśnie ta awaria. Może to ma cośc wspólnego z tym przypadkiem.


(Cedar) #7

Duża szansa, że w czasie prostowania tych "nóżek" nastąpiło uszkodzenie procesora ładunkami elektrostatycznymi. Gdy dotykasz tylko obudowy procesora, tego typu uszkodzenie ma małą szansę wystąpić, ale w tym przypadku...