Spalony dysk? Laptop Aspire 5735Z

A po co Ci ten Winshit XP, tak bardzo boisz się Linuksa… Przecież ten OS nie jest na w/w laptop, XP nie wykorzysta w pełni dwóch rdzeni.

Wcale się nie boję, używałem już Debiana, Gentoo, Archa więc mam nie małe pojęcie. Z tym, że aby zrobić coś takiego, że wpinam pen-drive, daje na niego boota i startuje mi Ubuntu trzeba by to było robić z samego Ubuntu, bo tak wynika z poradnika w/w.

Poza tym, tutaj nie chodzi o rdzenie. I nie wiem dlaczego sądzisz że XP ich nie wykorzysta :wink:

Jest kilka sposobów wymagających patchowania oryginalnej płytki z systemem, w dodatku mało komu, jak zdążyłem się zorientować na różnych forach, którykolwiek z tych sposobów zadziałał, śmiem twierdzić, że w zasadzie nikomu.

Otóż drogi kolego system XP bardzo dobrze sobie radzi nie tylko z dwoma ale i z czterema rdzeniami #-o

@Phenom, nie wykorzysta poprawnie dwóch rdzeni a co dopiero cztery. Zastawów się ten system ma ok. 7lat.

Zobacz to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1132175.html

Może mieć i 50 lat, ale aktualizacje tego systemu odbywały się do niedawna, przez te 7 lat dużo łatek zostało załatanych, i dodatków zainstalowanych…

I potwierdzam to co napisał Phenom, osobiście testowałem Quada na XP i nie było większych problemów, z wykorzystaniem tych zasobów.

//

Może macie jakieś poradniki, odnośnie przygotowanie dysku startowego Ubuntu poprzez Windowsa? :wink:

womperm , Popatrz, a mojego quada wykorzystuje… Bo widzisz zarówno do Inteli jak i do AMDków są dodatkowe sterowniki o poprawkach do systemu nie wspomnę. Nie bierz jednak tego co napisałem za pewnik i poszukaj na necie, a nóż się mylę? :smiley:

Zobacz to

http://unetbootin.sourceforge.net/

Otóż Phenom`ie myliłeś się w poprzednim poście, poszukaj na googlach to znajdziesz takie info że XP (x86/x64) nie wykorzysta w pełni procesorów dwurdzeniowych a co dopiero czterordzeniowy.

Lepiej kup albo upgraduj do 7 :wink:

womperm , mam quada i to już od ładnych paru lat, więc chyba jestem bardziej zorientowany? Nie ciągnij offtopa, poczytaj więcej a potem udzielaj rad, to taka moja rada :slight_smile:

Przeczytałeś co napisałem wcześniej? O sterownikach? Np do mojego - http://support.amd.com/us/Pages/dynamic … 73〈=us

womperm , nie dawaj tego co ktoś napisał na jakimś forum jako argumentu bo na forach to często ludzie wypisują kosmiczne bzdury (czasem takie że aż się zastanawiam czy to aby nie celowo bo aż tak głupim to chyba być nie można).

deluks1980 , skoro się nie boisz linuxa to może użyj jakiejś distro live cd (chyba że nie masz napędu cd), wystarczy ściągnąć obraz płyty (legalnie) i wypalić.

Przepraszam za brak aktywności.

Sytuacja ma się następująco; próbowałem zgrać Windows na USB i nie idzie,

dorwałem linuxa backtracka, i wypaliłem go na płytę, ustawiam boot na napęd CD i niby wchodzi i jest OK lecz nie działa mi na nim wifi ani lan, czyli nie mam możliwości podłączenia się do internetu… może jakieś propozycje? :slight_smile:

??

Jeśli chcesz korzystać z linuksa na LiveCD to polecam Ubuntu, jest łatwy w obsłudze i dość intuicyjny, łatwo połączyć się z internetem przez WiFi jak i sieć LAN.

Natomiast BackTrack jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników ogólnie by testować sieć i zabezpieczenia. Internet można na nim uruchomić ale jest to trudne dla początkujących.

Jednak mimo wszystko wolę BT, ma o wiele lepszy interfejs.

Poradziłem sobie z instalacją i już wszystko działa.

Dzięki za wszelkie chęci pomocy. :slight_smile: