Spalony HTC Desire Z

Heja. Kupiłem 2 tygodnie temu w salonie Play w abonamencie HTC Desire Z, po dobrych opisach w internecie i znajomych. jednak po kilku dniach normalnego używania (tzn kilka smsów dziennie, testowanie nowych aplikacji, kilku minutach rozmowy) coś takiego, jak pokazuję na zdjęciu. Znajomi, którzy mają ten telefon nie mają podobnych problemów, a mi wygląda to na nadpaloną od wewnątrz obudowę. Nie wiem, być może w tym miejscu znajduje się procesor, który dziwnym trafem grzeje się bardziej, niż powinien… Jednak trafi mnie fakt, że owe ślady są i na spodzie obudowy i na wierzchu… Jak dotknę, nie jest gorący - ba, nie jest nawet ciepły.

W każdym razie chciałem Was zapytać, czy nie mieliście podobnych problemów, albo czy widzieliście coś takiego u kogoś, bądź choćby o tym słyszeliście?

GPS, WiFi, Bluetooth itp włączam tylko na chwilę, kiedy potrzebuję, więc na początek bym to wykluczył. Dziś popołudniu podczas grania w grę sam się wyłączył, po raz pierwszy.

Oczywiście, mógłbym od razu iść do salonu reklamować telefon, ale strasznie mi się podoba, działa normalnie, nie zamula, reaguje na wszystko co należy. Nie chcę oddawać go na gwarancję, bo z doświadczenia wiem, że serwis trzyma telefon co najmniej 14 dni i więcej, a nie po to go kupiłem, podpisując nowa umowę, żeby miesiąc korzystać z mojego starego telefonu, lub zastępczego…

http://imageshack.us/photo/my-images/824/dsc0002ri.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/820/dsc0003ovp.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/100/dsc0004kx.jpg/

A ja na twoim miejscu oddałbym go na gwarancję, być może działa normalnie a w tym czasie pod obudową sytuacja się pogarsza.

Ta, oddaj na gwarancje nawet niema co się zastanawiać.

Używasz futerału z czymś w postaci wysuwania za sznureczek. Coś ala 250_9195588564ea3e884bbaa9.jpg

? To od tego ;] Obudowa zciera się od wysuwania. Mam ten sam telefon, wygląda to tak samo, podczas róznych testów sprzętu temperatura nie skacze.

LOL prawie jak odcinek NCIS ;D

Też mam te smartfon i nic takiego się nie dzieje, za to czasami jest reset i info wykrzyknik o siakimś błędzie …

Oddaj na gware jednak HTC serwisuje firma Regenersis z Warszawy z która miałem ostatnio przejścia. Przed oddaniem na gwarancję zaznacz że telefon się ładuje, nie został zalany i poza tym wszystko działa :wink: Mi serwis oddał telefon z uszkodzeniem mechanicznym i się wogóle nie ładował (a oddawałem z “problemami z ładowaniem” na zasadzie po podpięciu do ładowarki zapalała się diodka ale czasem nie ładował). Rozwalili gniazdo ;p

Dopiero interwencja u producenta telefonu sprawiła że wymienili płyte główną :stuck_out_tongue:

Od tej sytuacji nie ufam serwisom autoryzowanym.

Skoro dopiero co go wziąłeś to nie oddawaj do serwisu na gwarancje tylko do operatora z tytułu niezgodności towaru z umową i domagaj się od razu nowego egzemplarza.

@valo669 - rzeczywiście uzywam takiego futerału :wink:

Zrobiłem - by sprawdzić Twoją teorię - taki test: wsadziłem telefon odwrotnie, czyli słuchawką do dołu i wyciągalem i wkładalem go przez dłuższą i wiecie co? Strona, która do tej pory była nienaruszona, pojawily się delikatne smugi, identyczne jak te, które pojawiły się na dole.

Wniosek? Nic się nie przepala, wszystko gra. Przedwczorajszy reset systemu powiążę z jakąś awarią androida. Coś takiego zdarza się często w windowsie, linux’sie i innych systemach operacyjnych.

Niemniej dzieki za rady wszystkim, ktorzy się tu udzielili :slight_smile: Jak coś bedzie sie dzialo, to zglosze sie do operatora.

Z tym, że jest problem, gdyz w umowie nie ma ani słowem napisane nic o telefonie, jaki zakupiłem… Byc moze Play sie tak zabezpiecza?

Jeszcze taz dzieki, uspokoiłem sie :slight_smile: Pozdro!