Spalony monitor?

Witam gdzieś od dwóch dni podczas włączania komputera monitor nie reagował trzeba było ruszyć kablem żeby załapał myślę jakoś to przeżyję aż do dzisiaj włączam komputer standardowo ruszam kablem od monitora komputer się włącza wszystko jest jednak po około 30 min monitor umarł tzn. po prostu się wyłączył i od tego czasu po włączeniu komputera monitor robi tylko “pyk, pyk, pyk, pyk, pyk, pyk” nie świeci się nawet dioda możliwe, że monitor się spalił? I czy można to jakoś naprawić?

Mój monitor to AOC FT7x0 Series [17" CRT] (144149621) [Ma 6 lat]

Ps. Teraz mam monitor od siostry :stuck_out_tongue:

Opis usterki która pojawiła się najpierw wyraźnie wskazuje na uszkodzenie kabla.

Może teraz uszkodzenie spowodowało zwarcie poszczególnych linii co może powodować takie zachowanie monitora jak piszesz.

Kabel zasilający jest dobry bo mam nim podłączony monitor siostry

A to ci chodziło o kabel zasilający czy o kabel przesyłowy?

Bo jeśli o przesyłowy to prawdopodobnie przyczyna jest taka jak napisałem a jeśli pisałeś o zasilającym to padły ci układy zasilania w monitorze.

O kabel zasilający

Można te układy jakoś naprawić? Jeśli tak to ile to kosztuje?

Witam.Po twoim tłumaczeniu i sygnałach jakie wydaje monitor,wychodzi na uszkodzenie zasilacza monitora.Naprawić można w każdym serwisie komputerowym, koszt naprawy około 80zł,chyba iż masz znajomego elektronika wtedy koszt naprawy to flaszka.POZDRO

Też mi się wydaje,że to pad zasilania w samym monitorze,miałem tak kiedyś ze starym 15 calowym CRT,teraz mam 17 cali CRT