Spalony zasilacz.Uszkodzona płyta główna?

W nocy poczułem że coś śmierdzi z kompa. Szybko go wyłączyłęm. Rano sprawdziłem że ten zapach pochodził z zasilacza, więc go wymieniłem. Teraz gdy odpalam kompa wszystko startuje, dysk, wentylatory, napędy, ale nie mam obrazu na monitorze. monitor jest sprawny. Wyjąłem wszystkie karty: grafike, muzyczną, wireless i podłączyłem monitor bezpośrednio do płyty głównej i dalej to samo. nie widać gołym okiem nic na płycie( okopcenie itp.) Płyta główna to ELITEGROUP GeForce6100PM-M2 V3.3 Procesor Phenom II X4. Link do płyty. http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Produc … 20&LanID=0

Sprawdzałeś na płycie głównej kondensatory czy nie spuchnięte podaj jaki zaśilacz wymieniłes moc marka

adamharlow , bardzo prawdopodobne, że płyta główna odeszła (możliwe, że coś więcej) …

Jaki zasilacz spowodował tą awarię (moc,marka,model!)

Posiadasz w w obudowie głośniczek systemowy? Próbowałeś uruchamiać komputer z różnymi kombinacjami ze slotami pamięci RAM?

Spalony zasilacz to RAW POWER Max 600W. Teraz założyłem G7 Power Extreme 580W

Dodane 07.08.2011 (N) 20:00

Spalony zasilacz to RAW POWER Max 600W. Teraz założyłem G7 Power Extreme 580W

Głośniczek systemowy nie wydaje dzwięków a co do kombinacji z pamięciami to zaraz sprawdze.

Pobierz i wypal na cd http://www.programosy.pl/program,memtest86.html i sprawdz pamięć

Słuchajcie wyjąłem pamięci i były trzy krótkie beepy. zacząłem kombinować z pamięciami komp odpalił, ale nie wiem czy jest zepsuta któraś z pamięci czy gniazdo. Jak to sprawdzić ? Jak włożyłem jedną pamięć GB do jednego ze złączy to były też trzy beepy.

Dodane 07.08.2011 (N) 20:37

Teraz włożyłem grafikę i odpalił normalnie na jednej pamięci.

Czyli uruchomił się poprawnie? Załadował się system?

Posiadasz 2 kości pamięci RAM?

Jeśli tak to: bierzesz 1 kość, wkładasz do 1 slotu i sprawdzasz czy komputer poprawnie się uruchamia jeśli tak to przekładasz ją do 2 slotu i ponownie sprawdzasz. Identycznie postępujesz z drugą kością pamięci.

Działającą pamięć przełożyłem do drugiego slotu i komp nie odpalił. Wyjąłem tą pamięć i wziołem drógą kość 2GB do działającego slotu i komp odpalił. Ciekaw jestem czy jest jakiś program który sprawdza sloty ? Teraz mam tylko 2GB. Nie wiem czy kupić 4GB, Mam Windows 7.

Dodane 07.08.2011 (N) 21:40

WKiedy włożę pamięć do nie działającego slotu na parę sekund to pamięć się bardzo grzeje , nie można jej dotknąć.

Widows 7 Ultimate 32 Bit