SPAM na Facebooku, jest jakiś sposób?

Witam,czy jest jakiś sposób z uporaniem się ze SPAMem na facebooku?? A mianowicie dostaję masę wiadomości z zaproszeniami do różnych gier co mnie strasznie irytuje.Proszę o sugestie.

to jest kwestia powywalania powiadomień z kolejnych aplikacji, naciskasz na tą strzałeczkę przy danym wpisie, resztę powinieneś się domyślić :wink:

ale np. dostałem zaproszenie Lucky Slots - Free Slot Machines ale tam nie ma żadnej możliwości wywalenia tego czy też zablokowania

W operze mam zainstalowane dwa rozszerzenia: f.b. purity i fb ads free które usuwają powiadomienia o różnych dziwnych aplikacjach i reklamy.

Ja akurat jestem o tyle wyjątkowym użytkownikiem fb, że znajomych mam niewielu i nie wysyłają mi zaproszeń do różnych głupot więc nie chodzi tu tylko o dobre skonfigurowanie ustawień fb, ale także o uświadamianie znajomych czego nie powinni robić.

Podstawowa zasada: Nie klikamy w każdy link od znajomych. Upewniamy się, że tekst jest w języku polskim (większość SPAMU jest w języku angielskim lub niemieckim). Używamy rozszerzeń sprawdzających reputację stron: McAfee SiteAdvisor, Norton SafeWeb lub WOT. Możemy dodatkowo wykorzystać specjalną aplikację na Facebooku - Norton SafeWeb for Facebook. Blokujemy i zgłaszamy każdą wiadomość, którą uznamy za SPAM.

Jeżeli nie chcemy grać w gry, blokujemy daną aplikację lub/i otrzymywanie zaproszeń od wskazanych osób.

PS. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku oraz posiadania zainstalowanego działającego i aktualnego programu AV/IS najlepiej nie darmowe rozwiązanie.

a jak zablokowac zaproszenia od konkretnego znajomego??

nospamfb.png

Wybieramy w drugim kroku opcję Ignorować wszystkie zaproszenia od użytkownika [imię i nazwisko]

Ok dzięki ci za pomoc.Pozdrawiam