Spam na GG... mam już dość

Tego nie napisałem :slight_smile: Najlepiej użyć jakiegoś skryptu anty łańcuszkowego albo odpowiedzi z prośba o hasło.

Niech z tych 100 zablokują mu 20… Założenie 100 trwa kilka minut :slight_smile:

a ja nadal korzystam z kadu… i mam włączony moduł firewall z tym że ie mam podanego kodu dostępowego w wiadomości generowanej automatycznie… nie wiem moze kadu z takim modułem jest i na windowsa? jeśli tak to polecam ;] ja już dawno zapomniałem co to spam xD

Nie do końca ma to sens ponieważ przeważnie rozsyła to bot a potem numer jest nieużywany i dostaje go po pewnym czasie jakaś osoba. Możesz ise zdziwić gdyby okazało sie że twój kumpel założył nowe gg i jest z miejsca zablokowany:P

Blokowanie spamujących numerów nie ma sensu bo to są boty, które na te wiadomości nie reagują. Spam w Polsce jest przestępstwem i w przypadku wysłania spamu z numeru XXX prawnie odpowiada ten, kto go założył, tak jak każdy z nas prawnie odpowiada za to co wysłał ze swojego nr gg

A znacie jakieś komunikatory dobre i na innym protokole bez spamu?

Co do tematu to ja uzywam opcji “nie pokazuj wiad. od nieznajomych” ale ta opcja nie jest doskonała bo może napisać do Ciebie ktoś normalny, jeśli np. zgubiles jego numer.

Jabber

JarekMk dobrze mówi. Jeżeli nie podasz nigdzie swojego identyfikatora (nicku) to nie będziesz miał spamu.