Spam na XMPP

Od wczoraj na dobroprogramowego Jabbera zaczął mi przychodzić regularny spam. Przykład sprzed jakiejś godziny:

[quote](07.06.2017 19:51:19) b00lt1s8pz@c3re.de/Wime: Seeking for 0-day Local Privilege Escalation (LPE) exploit for just few targets! Should execute on windows 7 - windows 10 platforms. Server versions not necessary!!! U can sell it then in second hand, NO problem!!
Discussing the details in jabber:
none_1@xmpp.jp
$$$!

Нужен весьма срочно 0-day Local Privilege Escalation (LPE) сплоит, работающий на windows 7 - windows 10 платформах для нескольких таргет запусков. Серверные версии не обязательно!!! Не спалится, гарантированно!!! Продажа в другие руки потом без проблем!!!
Подробности обсуждаем в джаббере:
none_1@xmpp.jp
$$$!!!


Advert on Jabber/Telegram/FB/VK/PM on forums | Реклама по Jabber/Telegram/ФБ/ВК/ЛС по форумам
JID: pr-adv@nologs.club
Telegram: @CyborgHawk
*** Total/Всего: 5 150 000 JIDs ***

(07.06.2017 19:51:20) b00lt1s8pz@c3re.de/Wime: Seeking for 0-day Local Privilege Escalation (LPE) exploit for just few targets! Should execute on windows 7 - windows 10 platforms. Server versions not necessary!!! U can sell it then in second hand, NO problem!!
Discussing the details in jabber:
none_1@xmpp.jp
$$$!

Нужен весьма срочно 0-day Local Privilege Escalation (LPE) сплоит, работающий на windows 7 - windows 10 платформах для нескольких таргет запусков. Серверные версии не обязательно!!! Не спалится, гарантированно!!! Продажа в другие руки потом без проблем!!!
Подробности обсуждаем в джаббере:
none_1@xmpp.jp
$$$!!!


Advert on Jabber/Telegram/FB/VK/PM on forums | Реклама по Jabber/Telegram/ФБ/ВК/ЛС по форумам
JID: pr-adv@nologs.club
Telegram: @CyborgHawk
*** Total/Всего: 5 150 000 JIDs ***[/quote]

Nie wiem, na ile masowy ten spam był, swoje JID mam chyba podane gdzieś w Internecie, więc pewnie nikt żadnych danych z bazy nie wykradł - ale jeśli to jest coś bardziej masowego, to może dobrym pomysłem byłby jakiś ban na poziomie serwera?

To samo od: kfgwa.lego.evsr@jabber.in-berlin.de/Wime

Powtarza się nazwa zasobu.

No akurat spam na XMPP to nic nowego, sam dostaje takie wiadomości od ~2015 roku. Pozostaje konfiguracja listy prywatności w kliencie XMPP

1 polubienie

Ciekawe w takim razie, że dopiero wczoraj się to u mnie zaczęło. Teraz kolejna wiadomość, niestety już o innej treści i z innym zasobem:

[quote](21:59:04) traffic804@testpitara.com/rQHWn:

Старейший на рынке сервис по реализации и скупке ваших баз СС, CVV
Если вы обладаете качественной базой, стучите ко мне в jabber.
Поработав с нами, вы останетесь довольны и всегда получите солидную выплату.

Jabber: zeonpm@topsec.in

The oldest on the market service for the implementation and purchase of your SS bases, CVV
If you have a quality base, knock on my jabber.
Having worked with us, you will be satisfied and always receive a solid payment.

Jabber: zeonpm@topsec.in


Advert on Jabber. Реклама по Jabber
http://bit.ly/2qFUsfl[/quote]
Swoją drogą, zauważyłem błąd w działaniu forum. Jeśli gdzieś w poście jest linia z ciągiem dywizów (-) lub podłóg (_) i niczym więcej, jest interpretowana jako pozioma kreska, element <hr>
I to jest zrozumiałe, to jest OK. Problem w tym, że z tekstu posta wycinane jest też wszystko to, co jest po tej kresce.

Nie zgłaszam tego, bo już nie wiem gdzie, i wątpię, że będzie jakakolwiek reakcja.

Problem z formatowaniem to wina markdown i jego składni, po prostu teraz trzeba pamiętać o dodaktowych enterach lub jak coś nie ma być sformatowane to w tag[code]...[/code] lepiej ten bbcode, bo html-owy jest liniowy a ten z składni MD wymaga enterów bo inaczej też będzie liniowy.