Spam zalewa mi email na o2


(kost) #1

Witam

Od kilku miesięcy spam zalewa mi email na o2. Wcześniej przychodziło kilka wiadomości w tygodniu a później do dnia dzisiejszego katalog spam ma od 30 do 100 wiadomości na dobę. Jak na załączniku. Jak go się pozbyć?


(MacGregor) #2

Załącznika nie ma ale rozwiązanie jest prostsze niż się wydaje. Usuń subskrypcje danej usługi/usług z których otrzymujesz spam.


(bart86) #3

ustaw filtry albo zmień poczte na gmail tam nie przychodzą reklamy od google, a na o2 samo o2 wysyła spam


(pionner) #4

Jeśli to możliwe, zmień na gmaila. Zero spamu, a jeśli jakiś już się trafi to jest SKUTECZNIE (nie to co na wp/op/o2) odfiltrowywany.


(Jusko) #5

 

Mam tam pocztę od 15 lat, jeszcze z czasów go2 - najważniejszą rzeczą, od zawsze było włączyć filtr antyspamowy :slight_smile: Następnie dodawać reguły. Obecnie niemal nie widzę dzięki temu spamu na odbiorczej. Jeśli był spam - z miejsca dodawałem na czarną listę, a lista szybko urosła do przynajmniej 150 pozycji. Bez blacklisty, chyba bym zwariował :slight_smile:

 

Obecnie, wraz z nowym wyglądem - chyba włączyli antyspam każdemu. Wymaga to jednak doglądnięcia i stworzenia z czasem białych / czarnych reguł antyspamowych. Nie muszę uciekać na gmaile i spółkę, aby uniknąć spamu :wink:

 

Inna sprawa, to faktycznie różne newslettery - nad tym również musiałem zapanować. Miałem ich sporo, których w zasadzie nie czytałem. Czasem z forów, które przestałem odwiedzać. Warto odsiać te rzeczy.


(kost) #6

@MacGregor to nie subskrybcje nie ma możliwości kliknięcia w link by się wypisać. Dadam screen jednej wiadomości i nagłówek. Widać na nim że w adresacie nie jest podany mój mail a treść maila to tylko zdanie zawierające link. cała wiadomość zajmuje 1kB i tostaje ich dziesiątki dziennie z różnych adresów email.

 

@Jusko filtr mam włączony, dodawałem już do czarnej listy i mam już z 60 adresów na niej.

post-103605-0-99987600-1442996257_thumb.


(MacGregor) #7

Wygląda to jakby na twój adres były przesyłane automatycznie wiadomości z innego. W o2 nazywa się to przekierowanie. Ale z tego co piszę w opcjach w jakiś sposób musiałeś zaakceptować usługę aby otrzymywać wiadomości z innego adresu.


(kost) #8

Ale za każdym razem adres nadwcy i odbiorcy jest inny jak rozwijam nagłówki tych wiadomości.


(VPN) #9

Też miałem taki problem z pocztą o2.pl - przychodził do mnie spam kierowany na inne adresy. Napisałem od ich pomocy technicznej, ale nie bardzo cokolwiek poradzili. Po jakimś czasie samo ustało jak włączyłem filtr antyspamowy.