Spamhaus - i blokowanie wysyłanych maili

Witam,

 

Mam problem z wysyłaniem poczty z jednego z komputerów. Przy próbie wysłania wiadomości dostaję wiadomość zwrotna że adres IP jest zablokowany w spamhaus za wysyłanie spamu. Co ciekawe pod jednym adresem IP pracuje kilkadziesiąt komputerów i wszystkie mają adresy email w jednej domenie. Wysyłać poczty nie można tylko z jednego komputera. Skoro blokada za rzekomy spam byłaby na adres IP to nie dało by sie wysyłać maili w wszystkich komputerów - a tak nie jest. Dlatego ten cały spamhaus jest jak dla mnie jakiś podejrzany. Podejrzewam że to jakaś ściema która próbuje wyłudzić pieniądze za niby usunięcie adresu IP z blacklisty.

 

  1. Czytałem że to jakiś wirus który blokuje wysyłanie maili i generuje fałszywą wiadomośc zwrotną.

  2. Skanowałem komputer NOD32 i antywirus niczego nie wykrył - zatem jak mogę to ustrojstwo usunąć? Wszelkiego typu podraniki które można znaleźć w sieci opierają się o programy za które trzeba zapłacić i które często instalują jakiś syf, a ja szukam darmowego i bezpiecznego rozwiązania.

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Sprawdź czy dany adres, z którego wysyłasz e-maila znajduje się na liście Spamhaus. Być może rzeczywiście to dany adres trafił na ich listę. Jeżeli chodzi o skanowanie komputera to zaktualizuj bazę wirusów przed skanowaniem. Użyj także programu na “robaki”. Mam bardzo dobre doświadczenia ze Spybot Search and destroy i jego również zaktualizuj przed zeskanowaniem.

odpowiedz

_czy flitrowanie poczty nie odbywa się w oparaciu o liste spamowa spamhaus?

_czy adres ip znajduje się na blackliscie /sprawdz/ www.whatismyipaddress.com

_jeśli tak /prawdopodobnie tak jest/ wejdź na www.spamhaus.org/lookup.lasso i poprzez procedury dokonaj odblokowania