Sparowany Bluetooth i zmiana nazwy urządzenia po jednej stronie

Witam!
Jak w temacie:
Jeśli mam np. sparowanego po Bluetooth smartfona z innym smartfonem lub klasyczny feature phone z innym urządzeniem oraz np, zmienię nazwę w ustawieniach urządzeniu A, to czy po drugiej stronie urządzenia B samo „pobierze” sobie nową nazwę i zaktualizuje parę?

W weekend sprawdzałem jednego smartfona, czy po obu stronach Bluetooth’a są takie same nazwy urządzeń ręcznie. Zajęło mi to ok. 30 minut! :open_mouth: Miało to w ogóle sens? Czy po jakiejś zmianie nazwy urządzenia po jednej stronie trzeba ręcznie zapominać parę i dodawać urządzenie od nowa, czy samo się wszystko zaktualizuje po próbie połączenia? Jeśli tak, to super. Mogłoby tak być, ponieważ w przypadku Bluetooth’a też mamy adresy MAC, nie?

Dotyczy to Windowsa, Androida, iOS i wszystkich innych systemów? Z góry dzięki :slight_smile:

Mam na myśli urządzenie źródłowe, tzn. jeśli zmienię nazwę z:

Galaxy S23+

na:

Galaxy Dawid

To czy na innych urządzeniach, do których jest on dodany pojawi się

Galaxy Dawid

Czy trzeba ręcznie wszystko usuwać i dodawać?

Tyczy się to też feature phone’ów od Nokii i Samsunga?

Jak zmieniłem nazwę w telefonie, to Windows dalej widział starą, nawet po połączeniu i przesłaniu pliku z Androida do Windows. Trudno powiedzieć, czy tak jest zawsze, bo trzeba by było sprawdzić wiele przypadków. Myślę, że ważny jest adres MAC i to wg niego odbywa się połączenie a nazwa to tylko etykietka, która przynajmniej w opisanym powyżej przypadku pobierana jest raz podczas parowania.

Też mi się wydaje, że to MAC jest istotny, tak, jak w sieci LAN. Mamy tam adresację MAC i etykiety urządzeń.