Spartan HE923 - wysokie temperatury

Witam. Poleciliście mi spartana he923, więc zdecydowałem się na jego zakup. Po zamontowaniu i nałożeniu pasty, która była w komplecie zaskoczyły mnie wysokie temperatury. Procesor przy BF3 w około 2-3 min nagrzewa sie do 62*, natomiast w spoczynku temperatura podchodzi pod 40*. Więc coś chyba jest nie tak. W czym leży problem? Z góry dziękuję.

PS. Przed nałożeniem pasty, zmyłem starą ofc.

Jaki masz procesor? I czy obudowa jest dobrze wentylowana? Bo samo lepsze chłodzenie CPU nie wystarcza, szczególnie że teraz mamy letnie-podwyższone temp.

Witaj :slight_smile:

1.a pastę nałożyłeś prawidłowo?

2.daj jej trochę czasu na wygrzanie się bo to nie jest pasta która po godz. obniży Tobie temperaturę o 15 stopni

Czy nałożyłeś prawidłowo pastę, trzeba też brać poprawkę na temperatury na zewnątrz jak sugeruje kolega @Longhorn2009 , dodatkowo, czy zmieniałeś obroty wentylatora w BIOS np. dla osiągnięcia większej ciszy?

A coś ty chciał od takiego chłodzenia? Chcesz mniejsze to było kupić Fortis HE1225

Posiadam tego Spartana i u mnie temperatury były od samego początku niskie i takie same pozostały (choć na wiele słabszym procku), zresztą w instrukcji napisali że ta pasta nie wymaga dogrzewania.

Podobnie jak koledzy podejrzewałbym raczej źle nałożoną pastę lub słabą wentylację obudowy albo złe ustawienia w biosie (najlepiej chodzi z ustawieniem na automatyczną kontrolę obrotów poprzez PWM).

Pasty nałożyłem wydaje mi się odpowiednią ilość, tak jakby po prostu “posmarowałem” procesor jak kanapkę. I chłodzenie pracuje w stresie w ok. 2400RPM więc na maksymalnych obrotach.

Na boxowym chłodzeniu miałem lepsze temp.

Jaki plan zasilania ustawiony jest w systemie?

W tym języku nie potrafię rozmawiać.

mniej więcej tak to zrobiłeś?

co prawda tutaj jest inna pasta

Tak, nałożyłem niemal identyczną ilość.

Dodane 28.08.2012 (Wt) 23:06

A mam pytanie, bo na stronie producenta jest napisane, że max. temp. dla mojego procka do 62* i gdy przekroczę tą temperaturę czuję spadek wydajności procesora i tu rodzi się pytanie. Jaka jest dopuszczalna temperatura mojego procka? Chodzi mi o to, przy ilu stopniach robi się niebezpiecznie i może dojść do uszkodzenia bądź spalenia procesora?