Spawacz - jak wygląda kariera zawodowa po tym kursie i ile mogę zarobić

Witam

pytanie trochę nie związane z tematyką forum, ale chciałbym zapytać o waszą opinie. Jestem studentem ekonomii i w międzyczasie chciałbym zrobić kurs spawacza. W mojej miejscowości kurs spawacza kosztuje 1700 zł czy to wg was drogo, czy ujdzie? jaka metoda spawania najlepsza? Jak wygląda kariera zawodowa po tym kursie i ile mogę zarobić?

TIG

MIG/MAG

Spawania możesz nauczyć się sam lub ktoś znajomy.

Ekonomista przy spawarce - ciekawa kombinacja :wink:

Jeżeli kieruje Tobą wyłacznie motywacja do zarabiania kasy, to tprawnienia elektryczne SEP 1kW wychodzą dużo taniej, uczyć się możesz sam, a i praktykę w jakiejś ekipie łatwiej załapać. Do tego dochodzą fuszki nie wymagające uprawnień: domofony, alarmy itd.

Jak już koledzy zauważyli, kokosów w takich branżach w kraju nie ma, chyba że dobrze trafisz i podepniesz się pod kogoś z grubą kasą i zleceniami sypiącymi się z rękawa. Czasami otworzenie własnego biznesu i wyrobienie sobie takiej renomy, żeby iść z dużymi wykonawcami na kolejne realizacje trwa lata i nie każdemu się oczywiście udaje. Chociaż z tą ekonomią w papierach i chęcią do niełatwej pracy fizycznej, to myślę że determinacji Ci nie zabraknie, a nawet jeżeli (tfu, tfu!) coś by się sypnęło, to będziesz wiedział kiedy odpuścić.