Specjalista do spraw handlowych-na czym to polega?

Przeglądałem oferty pracy, znalazłem dla mnie interesującą ofertę jako specjalista ds handlu. Na czym polega taka praca ?

W wymaganiach jest podane:

wykształcenie średnie, biegła obsługa komputera, i obsługa i kontakty z partnerem handlowym

Czy wiecie na czym polega taka praca, bo niewiem czy aplikować.

czyli tzw. handlowiec

a jeszcze zapomniałem dodać, to praca jednozmianowa

Teraz nawet do obuwniczego szukają specjalistów ds. handlowych (takie widziałem ogłoszenie). Co za czasy :smiley:

Dawniej, to się nazywało “zaopatrzeniowiec”, jeszcze dawniej “komiwojażer”, czyli wciskanie kitu klientom.

towar / usługa -> specjalista ds. handlu -> klient

Generalnie praca polega na wchodzeniu oknem gdy cie drzwiami wyrzucą. Trzeba mieć do tego predyspozycje w postaci bardzo grubej skóry.

no i praca strasznie wyciska soki z życia, mam kumpli co tak po 10 latach akwizytorstwa, nie idzie z nimi rozmawiać, takie zoombie się z nich porobiło.

Ja mam ochotę takiego zatłuc jak mi dzwoni do drzwi i muszę wstać z fotela by takowemu zamknąć drzwi przed nosem :slight_smile:

Akwizytorem to napewno nie będę, ale jako przedstawiciel handlowy to już inaczej. Do firm jeździć to ok, ale po mieszkaniach chodzić to trochę małe nieporozumienie.

Nie przekonasz się dopóki nie odpowiesz, nie sprawdzisz firmy w googlach. Równie dobrze możesz wciskać cyfre+ po domach. Tyle cwaniactwa teraz jest, że czarują kim to ty nie będziesz a na koniec okazuje się, że dostajesz za przeproszeniem /cenzura/ robote.

Jeżeli masz gdzieś napisane coś a la “Specjalista do spraw handlowych” (lub coś podobnego) to na bank chodzi o domokrążce. Dzwoniłem kilka razy dla pewności do takich firm, pytałem wprost czy chodzi o akwizytora czy innego denerwującego ludzi typa, zawsze się okazywało że tak. Już później omijałem takie oferty. W ogóle przeglądając oferty pracy szybko nauczyłem się wyłapywać słowa-klucze. Żadnym specjalistą na pewno nie zostaniesz :stuck_out_tongue: