Specjalistyczne teksty na stronę

O ile teksty o tzw pietruszce można zlecić pisanie studentom za przysłowiowe 5 zł, o tyle pozyskiwanie specjalistycznych treści np o tematyce medycznej nie jest już takie proste. Mam pomysł na witrynę o tematyce zdrowie. Może ktoś prowadzi podobną… przy jakiej oglądalności zwracają się inwestycje poczynione na budowę, rozwój i promocję?

Są przecież różne platformy copywriterskie przy pomocy których można zamawiać teksty - nawet specjalistyczne. Napisz ogłoszenie na OLX, że potrzebujesz kogoś do pisania tekstów na portal medyczny. Z góry dodam, że nie będzie to tanie, bo takie teksty wymagają czasu i merytorycznego przygotowania.

Pytaj też tutaj: http://healththink.pl/p/200%2Ccontent-medyczny

Z tego co widzę, to mają właśnie taką usługę.

Obecnie wybicie się z portalem, jest bardzo trudne. Stawki z AdSense są takie, że jeśli nie znajdziesz partnerów reklamowych, jakiegoś lokowania produktu, ogólnie akcji marketingowych, to może AdSense zrefunduje ledwo koszta hostingu i domeny. Internet jest dziś trudnym miejscem na biznes. Jednak aby łatwo zwrócić uwagę reklamodawców, trzeba mieć też solidne statystyki oglądalności.

Każdy ma inne zdanie - osobiście uważam jednak, że potrzeba ~2 lata na jakieś rozkręcenie (licząc od startu, procesy zaistnienia w sieci, zdobywanie czytelników, aż do ugruntowanej pozycji i spokojnego zarobku).

Jeśli chcesz wystartować z myślą, że wstawisz reklamy AdSense, dorzucisz wtyczkę do automatycznego SEO i jakoś to będzie - niestety, te czasy dawno minęły. Prędzej widziałbym to jako startup, który ma jakiś zapas funduszy.

Wszystko zależy od budżetu. Tekst pseudospecjalistyczny 3-4 k znaków na platformach -textbooker, textbroker itd. -kosztują koło 50 złotych. Jeżeli chcesz na prawdę specjalistyczny no to tą kwotą powiększyłbym o kolejne 50 ziko i masz bardzo dobry artykuł. Czy się zwraca? MI na pewno się jeszcze nie zwróciło i długo nie zwróci a już ponad 1,5 roku. Powiem z autopsji że jest ciężko. Dobrze by było, żebyś znał się na seo wtedy zniknąłby koszt obsługi platform, audytu strony i kontroli link buldingu.