Specjalna obrobka zdjecia

poszukuje programu co pozwoli mi otoczyc jakis teren a program by usunol to co by bylo nie otoczone chyba wiecie oco lazi? czasami jest takie cos w filmach ze zakreslaja to co ma zostac a program usuwa to co nie bylo zakreslone

na chamca zrobisz w paincie takie coś :smiley: A tak serio to darmowy gimp lub płatny photoshop :slight_smile:

a mogl bys to opisac jak takie cos zrobic bo ja pierwszy raz z grafika a to jest mi potrzebne do strony

hehehe Gotenks , rozumiem że chodzi ci o to by usunąć jakiś obiekt np z fotografii ale tak by za miast tego obiektu pojawiło się tło takie jak by tego obiektu nigdy tam nie było? jeśli tak to tak jak kolega wyżej podał:

Tyle że takie coś nie dzieje się za pomocą jednego kliknięcia :wink:

Darmowy w niezbędniku 1/2007 Foto Studio , do tego po polsku,operacja zajmie Ci to pół minuty.

człowieku kiedy to było, myslisz ze co? ja to teraz kupie w kioskach?? pomysl za nim cos napiszesz… jesli masz to udostepnij plik jak mozesz a bedzie fajnie. jesli ktos zna inny program to niech go umiesci i poda opis jak to zrobic

Kolego to ty pomyśl co piszesz. Czekasz na gotowe?.Podałem gdzie jest ciekawy i bardzo prosty program, a czy Tobie on pasuje i jak go zdobędziesz to już Twoja sprawa. Zresztą dostęp aby go uzyskać zajęło mi 0,20 sek.

Przepraszam ale panowie wiedza o czym pisza ? Bo mi sie wydaje ze troszke fantazjujecie…

“hehehe Gotenks, rozumiem że chodzi ci o to by usunąć jakiś obiekt np z fotografii ale tak by za miast tego obiektu pojawiło się tło takie jak by tego obiektu nigdy tam nie było?” - a niby jak to zrobic w photoshopie/gimpie ? Nie ma szans… chyba ze ktos bardzo dobrze potrafi rysowac, ma tablet z wyzszej polki oraz posiada baaaardzo duzo wolnego czasu (wyobraznia tez sie przyda) - wtedy moge sie zgodzic… Ale za pomoca tych dwoch programow mozna wyciac zaznaczony przez siebie obszar, nic po za tym…

Proste!

Zaznaczasz, to co chcesz wyciąć za pomocą maski wciskacz del, potem klonujesz albo dorysowujesz tło, zeby ssensownie wyglądalo :stuck_out_tongue:

A zrobisz to w jakim kolwiek programie do edycji grafiki rastrowej (gimp, photoshop, photo Paint, Paint Shop Pro itd…

Niema takiego programu który by to zrobił za pomocą jednego kliknięcia myszy. Chyba że go zrobili dzisiaj, bo wczoraj jeszcze nie było.

Istnieje natomiast wiele programów za pomocą których można takie cos zrobić. Praktycznie każdy program graficzny, który ma klonowanie.

Dorysowywanie zajmuje niesamowicie dużo czasu, i nigdy nie wygląda dobrze. Ja nawet nie wycinam niechcianego elementu tylko nakładam

klonem tło, ponieważ wtedy nałożone tło idealnie sie miksuje z pierwotnym. Naturalnie klonowane tło wybieram z bliskiej okolicy

pierwotnego tła, ponieważ należy pamiętać townież o kierunku światła ( cieniu) natężeniu światła, i takich tam drobnych rzeczach

które sprawiają że zdjęcie jest bardziej, lub mniej zblizone do ideału.

Gotenks , na forum stosujemy polską pisownie tj. z literkami ąćęśóźż itp. włącznie.

Proszę, zacznij się stosować do tej zasady i popraw swoje posty.