Specyficzna galeria jquery

Witam

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć odpowiedniego skryptu dla mojej galerii, od razu zaznaczam i jestem dość sporym amatorem w projektowaniu stron :slight_smile:

Ale jak się spręże to czasami coś wychodzi. Ale do rzeczy, poszukuje jakiegoś skryptu dla galerii kory by działał podobnie do lightbox-a i jego klonów ale nie do końca:

  • po kliknięciu na miniaturkę podobnie jak w lightbox-ie zdjęcie się powiększa a pozostała część ekranu sie zaciemnia/ tło jest czarne ale transparentne

  • oczywiście jest możliwość przełączania zdjęć z poziomu tego co się otworzyło jednak przełączne zdjęcia były pozostałymi w danej galerii ( miniaturką jest jedno zdjęcie z galerii a pozostałe przeglądamy dopiero po otworzeniu okna ) mówiąc jeszcze inaczej miniaturki to jedynie linki do poszczególnych galerii które możemy przeglądać z poziomu a’la lightbox-a .

1.jpg

2.jpg

wrzucam fotkę poglądową jak by to miało wygląda po otworzeniu

z góry dziękuję za pomoc

Możesz wykorzystać lightbox’a albo innego slimboxa’a ale trochę oszukać :wink:

Jeśli dobrze zrozumiałem możesz zrobić tak…

Masz trzy miniaturki (linki) na stronie: zwierze, przyroda i krajobrazy widoczne na stronie. Inne zdjęcia z danych kategorii także umieszczasz na stronie także umieszczasz na stronie ale je pozycjonujesz tak żeby nie były widoczne czyli np absolutnie na lewo 999px. W linkach/zdjęciach odpowienidnio tylko jakby przypisujesz “kategorie” zdjęć żeby po kliknięciu na pierwszego zwierzaka przeglądarka pokazywała tylko inne zwierzaki :wink:

Albo linki do zdjęć które nie mają być widoczne zostawiasz puste żeby nie były widoczne.

Lekkie oszukiwanie ale powinno działać :wink: