Specyfikacja - co zmienić?

Witam mam komputer dysk hdd500gb intel core 2 quad 4gb ram i karte graficzną radeon hd 7500 series na najnizszych w fortnite mam okolo 40/50fps zamierzam wsadzic 8 gb ramu lepsze chlodzenie i podkrecic procek do 3.5ghz x4 jak myslicie ile bedzie fps wiecej? Sam procek bedzie mial 1.1ghz wiecej do tego 2 razy wiecej ramu

1 polubienie

Ja zamierzałem podkręcić procek do 5GHz, ale na 4,2 się skończyło…

Jaki procesor, jaka płyta główna, jaki zasilacz.

Zasilacz 500w plyta asrock g41m-vs3 procek intel core 2 quad 4x 2.40 ghz

W pierwszej kolejności upewnij się, że płyta pozwala na OC.

Pozwala bo juz podkrecalem na 2.50

W jaki sposób? Zmieniając FSB?

Na moje niewprawne oko ta płyta wygląda na budżetową, tzn. ma gołą sekcję zasilania. Nie jestem pewien, czy nie lepiej będzie już go pchnąć na Allegro.

Druga sprawa to zasilacz “500W” mówi o nim tyle samo, co “Filipek” o Twoim wieku. Podaj markę/model, gdyż “chińskie” zasilacze rzeczywistą moc mają w granicach 50%.

Ponadto podaj dokładny model/specyfikację karty, czy jest to Radeon HD 7500G czy Radeon HD 7500/7600, bo trochę trudno połapać się. Niezaleznie od tego, co tam masz, to… za słaba do gier.

W biosie zmieniając napiecje itd nwm srednio sie znam na tym tak jak na yt kazali XD

To podkręć do 3GHz i zobacz czy w ogóle wstanie.

zasilacztologic-500atx

Sprzedaj to Głowno i kup coś normalnego, jakiś komplet 3/4 generacja Intel chociaż

@panicagaming procek karte graficzna zasilacz czy co

image

Mogło byc gorzej, jeżeli Twój ma podobną specfikację jakieś 350-400 na 12 w 2 liniach… :wink:

Procek+RAM+ płyta główna. Poszukaj i5-3470 lub 4570 +8GB RAM i płyta główna i będzie dużo lepiej niż żyłowanie dziadka i aplikowanie mu koronavirusa.

W zasadzie mobo, płytę ze wszystkim, lub nawet cała jednostkę.
Znaczy możesz podkręcać, ale zysk nie będzie na tyle duży byś “grał jak człowiek”.
Nie wiem czy jest sens doinwestowywać w chłodzenie, ram, grafke, jak procek/ram/płyta za 650 zł tak wygląda:

Z 10-15% FPS odejmij, bo podkręcony, ale to i tak lepsze ze 2x co na Quadzie wyciągniesz z taka grafiką.

ma dosłownie to samo

dobrze no to co polecasz zrobic

Masz dwie opcje:

  • jak pancia doradził, szukasz pleasingowego, młodszego o 2 lata, i5 2xxx z 8 GB RAM i dokładasz uzywaną 1050(ti najlepiej)
  • sprzedajesz płytę, ram i procek, a na ich miejsce pchasz Athlona3000G, do Fortinite i CSGO wystarczy.

Zalety 1 rozwążania, to wyższa wydajnosc (sporo), zaleta drugiego, że przechodzi na współczesną, nie 10 letnia, platformę i kiedys możesz dalej rozbudować.

dobra od nowa zasilacz logic 500atxsprzedac?
karta graficzna sprzedac/
płyta asrock g41m-vs3r.2.0 sprzedac
procek intel core 2 quad sprzedac?
RAm 2X2GB Sprzedac? KINGSTON

Napisz ile masz hajsów teraz dostępnych.
sprawdź dokładny model grafiki programem GPU-Z
Potem pomyślimy.