Speed dial w FF - jak przypisać adres strony?


(porter) #1

Jak ustawić w najnowszym FF szybkie wybieranie jak w operze aby kliknięcie ctrl+1 otwierało przypisaną wcześniej stronę? Mam zainstalowany dodatek speed dial ale nie mogę znaleźć jak dodać adres strony do tego dodatku. Mam tylko dwie małe ikonki w prawym górnym rogu x a w lewym górnym spinacz. Gdzie wpisać adres aby przypisać do szybkiego wybierania?


(pstrowsky) #2

Normalnie, klikasz Ctrl+1 i otwiera wcześniej przypisaną stronę :slight_smile: A wcześniej klikasz prawym przyciskiem myszki na miniaturkę “speed dial”, następnie edytuj, i w tym momencie powinieneś się już dalej połapać.


(porter) #3

Właśnie problem że nie ma takiej opcji. Kiedyś na starszej wersji FF miałem ten dodatek i nie było problemu a teraz normalnie nie wiem jak przypisać stronę :oops:


(pstrowsky) #4

Kurcze, to nie wiem, może używamy dwóch różnych dodatków? :slight_smile: U mnie to wygląda tak: http://www.youtube.com/watch?v=kG6Dhui9 … ure=relmfu w każdej wersji.


(porter) #5

Różnica polega na tym że u mnie nie ma tego kółka zębatego do ustawień które jest w prawym górnym rogu miniaturek. W tym sęk i dla tego nie mam jak przypisać strony. Nie wiem o co tu chodzi.


(Agatonster) #6

porter ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Masaj) #7

klikasz na pusta mini zakladke na nowej karcie oznaczonej numera 1.2.3.4 itp. i wpisujesz w okienko adres strony jaka ma być, wybierasz obrazek przez wpisanie ponowne tego adresu poniżej, w nastepnym pod okienku wybierasz skalowanie obrazka ( pionowe, poziome, w obu kierunkach) dalej zatwierdzasz wszystko enter lub ok, czekasz na odswiezenie strony i robisz to samo z kolejnymi.

Jak chcesz ustawiasz wielkość mini zakladek i obrazek jaki chcesz miec na stronie. Google:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/speed-dial/

http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windo … _Dial/7084


(porter) #8

Nieprawdopodobne ale za nic nie da rady tego zrobić! Wcześniej nie miałem tego kółka zebatego do ustawień. Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem dodatek i teraz tak jakby w ogóle nie działał! Otwieram plusem nową kartę i brak ponumerowanych miniaturek nawet. Więc klikanie na pierwszą czy drugą nic nie daję. Wcześniej też by nic nie dało bo on pobierał chyba z historii i w tych miniaturkach były strony które przeglądałem wcześniej więc klikając w taką miniaturkę ta strona się po prostu wczytywała i nie dało się ustawić swojej. teraz to już wogóle nie mam pojęcie o co chodzi bo dodatek jest a tak jakby nie działa!!


(Masaj) #9

Chłopie co p…sz - otwierasz FF/Dodatki/Speed Dial/ Opcje i na otwartym oknie ustawisz wszystko co wyżej opisane i tyle, żadnej magi nie ma !.

Usuń obecną wersję całkowicie revuninstaler/zaawansowane/usuń wszystko, oczyść komp. ccleaner, przeinstaluj FF na oryginalny ściągnięty z Mozilla.com, po tym otwórz FF

dodatki w polu wyszukaj (na gorze) wpisz speed dial zainstaluj właściwy dodatek, restart FF i postępuj według powyższych i tego posta.


(pstrowsky) #10

Ok, ok, może coś się napsuło.

Wywal wszystkie śmieciory za pomocą ADWcleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner - (instalka poz dzieloną strzałką po prawej stronie :slight_smile: )

Wyszukaj, usuń wszystko co znajdzie i odinstaluj program. W razie czego instrukcja - otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p3090080

W ostateczności wpisujesz w linię adresu FF about:support i po prawej masz przycisk reset. I instalujesz dodatek od nowa. Albo jak mówi Masaj lecisz hardziorem i reinstall wszystkiego.