Speed Touch 330- wyłącza się

Witam, mam problem z modemem do neostrady- SpeedTouch’em 330.

Podczas normalnej pracy przy komputerze (przeglądanie internetu, rozmowy na GG) po prostu się wyłącza. Przestają świecić jego obydwie lampki. Aby spowrotem przywrócić go do życia trzeba uruchomić ponownie komputer. Jednakże gdy robi się to normalną metodą (Start -> Wyłącz komputer -> Uruchom ponownie) system zawiesza się na tekście “Trwa zapiswanie ustawień”. Jedyne co można zrobić to go zresetować na obudowie.

Co może być tego przyczyną, co to powoduje, jak to można naprawić? Można wymienić ten modem u Tepsy? Ile to kosztuje?

Windows XP Professional SP2 , Inetel Celeron 2,4 GHZ, 512 MB RAM, Radeon 9550, SB Live! system zaktulizowany wszystkimi łatami. Proszę o pomoc, dziękuję :slight_smile:

Może na początku wejdz w: prawy klik na ikone Mój Komputer -> Właściwości -> Zakładka Sprzęt -> Menedżer Urządzeń -> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej - > Każdy Główny koncetrator USB -> Prawy Klik -> właściwości -> zakładka Zarządzanie energia i odznacz: Zezwalaj Komputerowi na wylączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. A jak to nie podziała to niewiem.

można - nic nie kosztuje , ale wcześniej zgłoś awarię neo pod 0800102102 i jeśli to nie będzie to co pisze lucyfer - modem jest “walnięty”.

Arek F. , a może przepnij pod inny port USB, może coś w jednym siadło. U mnie też tak było to się okazało że poprostu USB padało ;]

Tak w ogóle ten problem jest w poradniku który jest dołączony z Modem’em :stuck_out_tongue: