SpeedFan- proszę o pomoc w odczycie temp

(Lammermoor) #1

Walczę ok.miesiąca z restartującym albo w ogóle nie włączajacym się komputerem.Wszystko sprawdzałam i jest chyba ok.Zainstalowałam teraz w/w program ale nigdy z niego nie korzystałam i nie wiem jak odczytać różne parametry.Proszę spojrzeć na screen i wyjasnić czy dzieje się coś niedobrego,bo widzę,że ciagle skacze temp2(co to jest-procesor?) i jest zaznaczona na czerwono.

speedfan9pq.th.jpg

(Bażant) #2

Temperatury w normie, ale, że wiem z doswiadczenia, ze on przeklamuje, ściągnij evereta i nim sparwdź :wink: Po za tym podaj konfiguracje kompa, oraz jaka zasilka...

Bo to procesor i zalezy iloma procesami go obciązysz... Jeżeli musi dużo informacji przetworzyć to jego temp. skacze :wink:

(Lammermoor) #3

Podaje info z Everesta + screen z Nero,mam CD-RW i DVD-RM,kolega mi podpinał i nie wiem czy to dobrze zrobił.Poza tym kupiłam RAM Kingstona,którego w pełni chyba nie wykorzystuje moja płyta(miałam przy zakupie książkę z info o płycie i taką pamięć mi sprzedano).

cdrom1fu.th.jpg

(Patricko) #4

Jagodka wystarczyły same temperatury a nie cały Everest :slight_smile:

Jednak takie wyłącznie to przeważnie wina zasilacza.

Zrób tak jak kolega napisał, podaj nam dokładne info a zasilaczu.

IMHO temperaturki są w normie.

(Lammermoor) #5

Sorry,podałam przecież nie cały Everest,może zbyt dużo ale chodziło mi o kompleksową informację czy ogólnie z kompem jest ok.

Czujnik jest wyżej podany!Zrobiłam screen,jest tak samo.

czujnik2lf.th.jpg

(JNJN) #6

Wygląda że wszystko w normie.

Czy resetuje się losowo - czy w określonej chwili.

Jaki jest efekt jak się nie chce komp włączyć,nic się nie dzieje,coś rusza.

Podaj jakie błędy wywala dokładnie i czy zawsze jest taki sam.

(Lammermoor) #7

Niedawno robiłam format bo system padł totalnie,łącznie z utratą partycji systemowej.Nie wiem jak to się stało bo akurat wyszłam z domu i po powrocie zastałam taki stan.

Niedługo po formacie zaczęły sie błedy typu "DCOM Model DCOM odebrał błąd „%1058”"-jest nimi usiane z góry na dół.

Po wyłączeniu kompa na noc,zaraz od rana zaczyna się cyrk z włączaniem.Jest tak,że najpierw z 5 razy diody zapalają się i gasną,potem dochodzi do ekranu logowania i wywala się.Nastepnie, jak już wpiszę hasło(mam sieć domową - PC+laptop) to bywa różnie,albo działa albo to samo-i tak parę razy aż zaskoczy.Jak już się łaskawie podłączy to wszystko jest ok,można nawet zrestartowac i uruchamia się normalnie.Podaje wpisy z "Dziennika błedów"

7 maja 2006 DCOM Model DCOM odebrał błąd „%1058” podczas próby uruchomienia usługi upnphost z argumentami „” w celu uruchomienia serwera: {204810B9-73B2-11D4- BF42-00B0D0118B56}  

7 maja 2006 ESENT svchost (1112) Próba otwarcia pliku "C:\WINDOWS\system32\CatRoot2\ edb.chk" w trybie odczytu lub zapisu zakończyła się niepomyślnie z błędem systemowym 32 (0x00000020): "Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces. ". Operacja otwierania pliku zostanie zakończona z błędem -1032 (0xfffffbf8).  

7 maja 2006 ESENT Catalog Database (1112) Nie można dokonać zapisu lustrzanego nagłówka pliku C:\WINDOWS\system32\CatRoot2\e db.chk. Błąd -1032.

P.S.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy znów robic format czy serwis?Jeśli jednak dane z Everesta są ok to chyba jakiś problem systemowy a nie sprzętowy?Jeszcze gnębi mnie sprawa podłączenia napędów CD-ROM,czy jest poprawna?(poprzedni post-screen).W czasie formatu zakładałam surową partycję systemową,bo gdzieś zniknęła a nie formatowałam drugiej,czy to może być przyczyną?

(JNJN) #8

Wpisz i czytaj:

DCOM

Model DCOM

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Poczytaj:

http://www.microsoft.com/poland/technet ... 4-012.aspx

Wyjmij karty sieciowe,wyłącz w biosie i zobacz jak komp teraz pracuje i się uruchamia.