Speedfan raz działa a raz nie ;/

Witam,

Mam problem ze speedfan’em. Mianowicie gdy go zainstalowałem miałem wszystko pod “kontrolą” tzn. mogłem regulować obrotami procka, zasilacza, miałem do wglądu wszystkie temperatury itd. Później wyłączyłem komputer na ok 1h i gdy na nowo urochomiłem speedfan’a to mogłem zobaczyć temperature tylko jednego dysku twardego (mam 2) i nic poza tym nie da się zrobić :evil: Czytałem że trzeba w ustawieniach zaawansowanych ustawić chip ale nie moge go ustawić (nie da się) tzn. mam do wyboru i pierwszy z góry wybrałem i nic więcej sie nie pojawiło (nie było więcej do roboty przy tym chipie). Jeśli ktoś wie co zrobić to prosze o pomoc ![-o<

Dobra rada - nie podkręcaj takimi programami.

Na początku jest OK ale w krótkim czasie zaczynają się problemy.

Lepiej wyjdziesz na tym jak kupisz lepszy procesor lub dołożysz pamięć.

Koszt niewielki i na 100% pewne że nie zepsujesz komputera tylko będzie lepiej ,śmigać ". :slight_smile:

Tym programem sie nie podkręca - monitoruje jedynie temperatury i prędkości.

Spróbuj z innym programem. SpeedFan tak ma. Najlepiej użyj softu dołączonego do płyty od producenta.

Instalowałem też HMonitor (czy jak on się nazywa tam nie ma do regulacji obrowów,wyświetla tylko temp.) i teraz też nie wyświetla temperatury (predzej zapomniałem napisać). A jeśli możesz mi powiedzieć co to ten soft (jestem z tego zielony) to byłbym wdzięczny. :lol:

SpeedFan : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=276