SpeedFan, Temp3-80C

Ostatnio podczas grania w gry typu skyrim wyłącza mi komputer komputer, wyczytałem na różnych forach ze może to być spowodowane za wysoką temperaturą procesora lub innych elementów komputera albo oprogramowaniem. Więc ściągnąłem SpeedFan żeby zmierzyć temperaturę. I zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Mianowicie to że w “temp3” jest 79-80C zauważyłem też że podczas gry temperatura się nie zmienia… Chciałbym się dowiedzieć co jest mierzone w temp3 i jak można zmniejszyć temperaturę jeśli jest za wysoka lub czy to jest groźne. Na innych forach spotkałem się z różnymi opiniami, jedni mówili że to ważne drudzy że nie więc postanowiłem jednak tutaj napisać.

beztytuuoea.png

Ps. Jeśli źle umieściłem wątek to powiedźcie do jakiego go przenieść.

Cześć

Dla pewności pobierz program HWMonitor i wklej zdjęcie z temperaturami podczas normalnej pracy jaki z włączoną grą (o ile wcześniej komputer się nie wyłączy).

Przeczyść również układ chłodzenia, oraz podaj jakie parametry ma twój komputer i jeżeli jest to komputer stacjonarny podaj jaki masz zasilacz.

beztytuuaci.png

beztytuugld.png

Zasilacz:

+12V | +5V | +3,3V | -12V | -5V | +5VSB

18A | 25A | 25A | 0,8A |0,5A| 2A

AC~230V 4A 50Hz

Model: Take me 400

Cześć

Na początek zasilacz do wymiany na markowy, ponieważ ten znajduje się na tzw. czarnej liście zasilaczy:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Podkręcałeś może podzespoły? Jeżeli tak przywróć ustawienia domyślne.

Nic nie zmieniałem w pod zespołach, możesz mi pomóc w doborze zasilacza?

Cześć

W kwestii zasilacza poczekaj jeszcze na opinie innych, bądź załóż osobny temat w dziale Hardware, Sterowniki.

Moim zdaniem powinien wystarczyć zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450 bądź trochę mocniejszy OCZ CoreXStream Series 500W

Na 100% nie rozwiąże to problemu.

Jeśli się mylę, stawiam flachę. Jeśli nie to oddajesz kasę za nowy zasilacz, na który namawiasz kolegę.

Przegrzewa się Tobie chip na płycie gł.

Kliknij na “configure” w oknie głównym SpeedFan’a a zidentydikujesz ów kłopotliwego chip’a.

Czeka Cie zabawa z radiatorem prawdopodobnie.

Temp3 - temp. sekcji zasilania na 100% wstawilem ten problem na inne forum i tam po prostu mowili ze to błąd i zeby to olać.