SpeedFan złe temperatury

Siema mam program speedfan i pokazuje mi on złą temperaturę proca bo jest 90 stopni w spoczynku a na CoreTemp jest ok 37 stopni, temp. dysku speedfan pokazuje dobrą bo sprawdzałem w hdtune i w obu było po 31 stopni. Chciałbym się zapytać czy można jakoś ten programik naprawić by pokazywał normalne temp. bo jest on przydatny.

Daj screena, bo może czujniki są walnięte na płycie. CoreTemp bierze temperatury z procesora, a SpeedFan z płyty głównej.

tutaj link do screen’a

http://imageshack.us/photo/my-images/688/speedte.png/

Przy takiej temperaturze faktycznej to komputer dawno powinien się sam wyłączyć, to raczej jest walnięty czujnik, bo reszta jest w jak najlepszym porządku.

to w takim razie za co odpowiada temp AUX ? i co odpowiada z temp. grafy bo ma srednio 40 stopni w spoczynku a tam takiej temp. nie ma

Jest wiele historii o AUX i nie do końca wiadomo co to jest, może jakiś czujnik w zasilaczu czy na płycie. Mi się zdaje że w zasilaczu, choć do końca nie wiadomo. Zacytuję Google:

Więc jeżeli AUX to nie jest temp grafiki to program temp grafiki też podaję złe bo z reszty temp(oprócz CPU i AUX) żadna nie jest taka jaka być powinna, a któraś na pewno za nią odpowiada. Poza tym to problem z tym programem miałem od samego początku posiadania mojego komputera więc myślałem, że może da się to jakoś naprawić

To może sprawdź jak pokazuje HWMonitor i porównasz. A jak ten też będzie pokazywał dziwne wyniki to może ta płyta tak ma albo coś z czujnikami się porobiło. Aux i jego wysokie wskazanie w Twoim przypadku to rzeczywiście nie wiadomo do czego się przypisało niby ma oznaczać temperaturę zasilacza ale może co inne wskazuje albo jakieś nieprzypisane a program na siłę pokazuje jak chce. Pytasz się czy można naprawić co do tego programu żeby pokazywał dobrze. Jedyne chyba co można to sprawdzić na nowszej wersji czy nastapi zmiana.

mam wersje 4.47 to chyba najnowsza