Speedfan zmiejszanie obrotów i odwrotnie

Witam mam takie pytanie jest zbyt nie kumaty i czy ktoś wytłumaczył by mi gdzie wejść w Speedfan’ie żeby zmniejszyć obroty wiatraków lub jakieś screeny. Przepraszam za zniewagę i dziękuję za pomoc.

http://img88.imageshack.us/img88/3334/abcs.png

Na prawdę. Ręce opadają. Pokombinuj troszkę. To jest bardzo, ale to bardzo proste.W zasadzie pomoc powinienem zacząć od zapytania, czy Twoja płyta główna obsługuje regulację szybkości wentylatorów. Jednak tak nie uczynię, gdyż od razu zadałbyś pytanie gdzie/jak to sprawdzić :slight_smile:

  1. Kliknij Configure i przejdź na zakładkę Advanced,

  2. Z rozwijanej listy wybierz IT8718 (chyba, że Twoja płyta ma inny układ),

  3. Odszukaj wiersze PWM x mode (gdzie x, to nr wentylatora) i ustaw w każdym z nich Software Controlled. Zaznacz też pole remember it,

  4. Przejdź na zakładkę Speeds i zaznacz haczyki przy każdym wiatraku,

  5. Kliknij OK,

  6. W głównym oknie Speedfana odznacz Automatic fan speed,

  7. Próbuj strzałeczkami w środkowej części okna regulować szybkość. Zapamiętaj.

Teraz uwaga:

o ) jeżeli zauważysz, że reaguje tylko speed01, to wejdź jeszcze raz w opcję i odznacz niepotrzebne speedy i zmień PWM na domyślne. Możesz też ustawić Speedfana, żeby automatycznie sterował szybkością, ale nie chce mi się pisać manuala całego.

o ) jeżeli wentylatory nie reagują, to albo coś źle zrobiłeś, albo Twoja płyta główna nie obsługuje regulacji (ew. poszukaj w Biosie).

Moja płyta główna to MSI P45 Neo-F i chciałbym na noc sobie wyciszyć wiatrak na procesorze Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM. A na obudowie też jakiś jest cooler master elite 331, ale on chyba cicho chodzi. Chodzi mi tylko na noc a w dzień będę sobie go wykręcał żeby szybciej się kręcił. To co napisałeś zaraz przetestuje lub później.

EDIT:

u mnie F71882F at $A00 on ISA

“remember it” zaznaczyłem w każdym, lecz nie ma “Software Controlled” są tylko http://img222.imageshack.us/img222/3317/qwe.png (mam tak ustawione tak jak na screenie bo nie było tego Software C…)

w głównym oknie ? to http://img14.imageshack.us/img14/2392/qwe2.png ? Zmniejszałem stopniowo to speed01 w głównym ognie tak jak na screenie i do 0 doszedłem i nadal głośno chodzą wiatrak i pewnie się kręci jak się kręcił.

~ A i czemu są 4 wiatraki jak mam 1 w obudowie i jeden Pentagram na procesorze to dwa odpowiadają moim czy jak to się liczy?

do tego dostałeś regulator. Przynajmniej ja 8)

gdzieś mam, ale nie umiem założyć po za tym nie będę zdejmował obudowy za każdym razem w nocy żeby przyciszyć sobie wiatrak na procesorze. :co:

Dodane 06.03.2009 (Pt) 1:40

przepraszam nikt nie wie bo ja już sam nie wiem co robić…

dlaczego? Ja zdjełem śledzia jednego i wyprowadziłem sobie regulator na zewnątrz

Nie rozumiesz że ja chcę programem sobie przyciszać na szybko kiedy chce (wiem że tak samo ty możesz jak masz na zew.), ale możesz mi pomóc ze speedfanem bo już zaczął się temat… lub za proponować jakiś dobry program.