Speedtest - prośba o ocenę parametrów

Zrobiłem sobie test na speedteście i się nie orientuję. Chcę wiedzieć czy te parametry są okey.

ping - 38ms

prędkość pobierania - 5,95 Mb/s

prędkość wysyłania -0,49 Mb/s

Czy 5,95 Mb/s to dużo czy mało? Chcę wiedzieć jak to wygląda na tle polskich internautów.

Jak robię taki speedtest to powinien mieć wszystkie programy powyłączane oprócz przeglądarki?

to jest kwestia gustu, ja np. mam 30mega więc 6 to dla mnie mało jak na obecne standardy.

nie napisałeś jaki masz internet ale jeśli masz 6 mega to wynik jak najbardziej prawidłowy.

to bez znaczenia co masz włączone ważne by nic nie obciążało łącza, możesz mieć włączone film, muzyke, gre, i pełno innych programów a wynik będzie taki sam.

Nie da się odpowiedzieć czy prędkości są właściwe nie mając informacji o deklarowanych parametrach łącza.

Trzeba tu się odnieść do parametrów, które masz zapisane w umowie i w takim kontekście je oceniać.

Ping zaś 38ms do internetu jest IMHO całkiem niezły

Programów nie musisz mieć powyłączanych jednak nie należy niczego w tym czasie pobierać ani wysyłać gdyż to obniży wyniki testu.

Testy typu speednet są dosyć dobre ale nigdy nie można im 100% wierzyć gdyż zależą od wielu czynników zewnętrznych

Pozdrawiam

AdamW

Parametry są OK! Zapewne płacisz za 6 Mb/sek? Jeśli tak, to nie ma się do czego przyczepić!

Na “tło” polskich internautów nie patrz, bo jest bardzo różnie. Ja mam tylko 4 Mb/s, a są i tacy, co mają 10-20 razy więcej!

to_juz_koniec , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jeśli robiłeś test na speedtest.net (bo jest też speedtest.pl, speedtest.net.pl itd.), to powinieneś mieć informację o tym, jak testowane łącze wypada w porównaniu z resztą kraju.

Przykład

wy się cieszcie ja mam najszybszy internet w polsce LTE co w trakcie dnia ma 1,5 mbs na sekunde :lol: (mieszkam w warszawie) a więc w nogi zapas i do plusa po lte i cieszcie się 1mb/s na sekundę :lol: