SpeedTouch 330 + Neostrada 1mb/s = Wysoki ping

Podczas gry w counter-strike 1.6 wysokie pingi 70-120, gram już długo i na serwerowniach typu 1shot1kill wcześniej ping miałem 19-20, teraz mam ponad 60 przy dobrych wiatrach, używam tuneup utilites, antywirus kapersky, gra z ustawieniami dla jak najlepszej płynnosci, wszystkie aktualizacje zainstalowane, więc w czym problem?

ping wp.pl: 69-77

  1. Nie mam pewności co do tego, ale wydaje mi się że kaspersky nie ma nic do rzeczy (O ILE jest to wersja AntiVirus, a nie Internet Security). Natomiast TuneUp…no cóż mam mieszane uczucia co do takich aplikacji. Jak dla mnie z jednej strony pomagają w osiągnięciu pewnych rezultatów związanych z wydajności, a z drugiej same zjadają zasoby. Osobiście jestem przeciwnikiem stosowania takich aplikacji. Może przy obecnym stanie rzeczy, pomoże usunięcie aplikacji? Ale to tylko moje osobiste odczucia, bo w moim przypadku takie aplikacje pogarszały a nie polepszały działanie gier i ogólnie systemu.

  2. Co masz na myśli mówiąc “wcześniej ping miałem 19-20”? Kiedy wcześniej? Czym się różni Twoja obecna sytuacja, od tej wcześniejszej? Coś zmieniłeś? Inny dostawca? Powiedz coś więcej.

  3. Jeżeli masz ping średnio koło 70-80 ms to w cale nie jest taki tragiczny. Czy przez to CS wyraźnie laguje?

  1. Przy tej samej konfiguracji systemu (tzn ten sam internet, aplikacje, tuneup rowniez byl) mialem w grze ping 19-20, a teraz mam 70-80… Mam Kaspersky Internet Security

  2. Lagować nie laguje ale to strasznie przeszkadza w grze, juz gram ponad 4 lata i przy tym poziomie gry poprostu jest jedna wielka porazka z takim pingiem…

Jeśli wcześniej na tej samej konfiguracji miałeś niższy ping niż obecnie, to wzrost pingu musi być spowodowane jakąś aplikacją, która potrzebuje ciągły dostęp do internetu. ( Sprawdź na początek antywirusa - wyłącz go i sprawdź rezultaty.). Weź pod uwagę że nawet skype,gg itp. aplikacje mogą pożerać troszkę danych co powoduje wzrost pingu.

Ostatecznie to stawiam na jakiegoś wirusika. Ale to ostatecznie i w moim “widzimisie” mało prawdopodobne. Sam modem SP330 nie jest zły, sam używałem go pare lat (teraz livebox) i ostatecznie jestem z niego zadowolony. :wink:

Pozdrawiam.

wirus wykluczony po instalacji systemu jest to samo aplikacje aktywne typu gg skype nawet mi przez mysl nie przechodza zebym mogl grac przy nich wlaczonych

To moze właśnie ten antywirus? Jeśli go już sprawdziłeś to nie mam zielonego pojęcia, a nie chcę tu rzucać słów na wiatr, ale chyba niemożliwe jest przeciążenie kabelków TP…

Brakuje mi już słów by opisać TP, muszę się zastanowić nad dostawcą internetu… Co byście na tą chwilę polecili? Może być kablowy albo bezprzewodowy, żeby tylko ping był sensowny…

pewnie wcześniej miałeś ustawiony tryb fast a teraz z jakiś powodów masz ustawiony interleaved zadzwoń do TP i dowiedz się dlaczego zmienił ci się przeplot skoro przez kilka lat miałeś fast path i wszystko dobrze chodziło spytaj czy jest możliwe przywrócenie trybu fast ,postrasz ich że jak nie będzie tak jak wcześniej to zrezygnujesz z ich internetu.

zmiana na netie czy innego operatora który oferuje internet na tym samym kablu nic nie da jedynie jak masz dostęp do jakiś kablówek np. Vectra,UPC itp. to możesz pomyśleć nad zmianą operatora jeśli nic takiego nie jest u ciebie dostępne a TP nie zmieni trybu to pozostaje ci zwiększenie prędkości optymalnie do 10Mb jeśli linia pozwoli nie będziesz miał pingu takiego jak miałeś na fast ale przeplot będzie mniejszy i pingi będą w granicach 30ms

inną przyczyną mogą być przeciążenia albo modem mógł się zepsuć w co wątpię , nie znam tego modemu ale pewnie jest podłączany do PC przez usb ,mając jakiś modem podpięty do wejścia ethernet w PC powinno być teoretycznie kilka ms mniej twój modem pracuje w trybie adsl możliwe że gdybyś miał jakiś pracujący w adsl2+ mogłoby być lepiej,jeśli będziesz zmieniał prędkość w przyszłości to modem też będziesz musiał wymienić bo ten w adsl osiągnie max 8Mb

pozdro

Niestety brak swiatlowodu, max u mnie może wejść w rachube to 2mb więc nie naszaleję, myślę nad wymianą na:

http://allegro.pl/router-wifi-modem-wlan-adsl-2-54-mbps-hama-i1862324437.html

technicy maja przyjechac do domu i cos zrobia jak nic nie pomoze to postrasze ich i zmienie modem

zarządaj od TP modemu ZTE 831 COMBO ma adsl2+ jest na broadcomie i jest podpinany pod ethernet a nie usb i można go konfigurować przez przeglądarkę wbrew pozorom to dobry sprzęt nie jak reszta ich modemów :slight_smile: jak będą technicy to niech zmierzą parametry linii u ciebie i powiedzą ci ile pójdzie max i miejmy nadzieje że uruchomią fasta ,światłowody nie idą do każdego domu a tylko do centrali reszta to miedź ważne żeby centrala była jak najbliżej ciebie