SpeedTouch 330 system x64 net24 na linii TP

wiem że to któryś z kolei temat w którym user ma problem z tym “modemem” na systemie 64-bitowym, jednak zazwyczaj dotyczą sterów i konfiguracji neostrady a ja mam net 24 z netii, przechodząc do sedna problemu,

próbowałem sterowników SpeedTouch330seriesR4.0.0.5 podobno dedykowanych pod systemy x64, instalacja przebiega bez problemu podczas końcowego tworzenia połączenia wyskakuje że program musi zostać zamknięty itd

jakieś może wskazówki, co mogę robić źle ??

Może jakieś ss’y ?

speedtouch 330 + win7 x64 + 4GB RAM = BSOD przy starcie. (przy 2GB RAM podobno nie ma BSOD’a :slight_smile: )

chyba że usługę speedtouch 330 manager ustawisz jak uruchamianą ręcznie.

ale wtedy przed połączeniem z internetem będziesz musiał np. wydać polecenie net start st330service

połączenie powinno być utworzone pomimo błędu. wystarczy wejść do ikonki sieci na pasku zadań i połączyć się.

a jak nie ma to utwórz sobie nowe w tym windowsowym kreatorze.

jak podczas instalacji wpisałeś złe vpi/vci to nie licz że się połączysz, jak nie wiesz jakie masz vpi/vci to poszukaj w googlach :slight_smile:

Też mam speedtoucha :wink:

dobrze, wedle wymagań,

podczas instalacji sterów w wersji ST330_VistaSetup_v0.3 (pobrane ze strony TP, podobno działają…)

wyskakuje:

d4acd9c28a.jpg

a gdy instaluje stery opisane w temacie na końcu wyskakuje:

b512de78f0.JPG

a gdy konfiguruje połączenie ręcznie zatrzymuje sie na:

d041888bd4.jpg

potem błąd 651 i tyle (chyba nie musze przedstawiać na screen’ie)

A jesteś pewien że je dobrze konfigurujesz? Bo mi się zdaje że nie.

no nie wiem, podczas instalacji sterów wybieram PPPoA i następnie 0.35 wyda się być ok wedle mojej wiedzy, na Viście taką konfiguracje wybierałem jak dobrze pamiętam…

Dodane 8 października 2009, o 14:37

dobra, poradziłem sobie z problemem, pobrałem jeszcze raz te same sterowniki tyle że z innego źródła i o dziwo teraz wszystko działa w 100%

Mam również ten sam problem co kolega. U innych podobno sterowniki działają a u mnie nie. Posiadam Windows 7 Professional. Internet Neta 1 MB, na liniach TP. Jeżeli ktoś posiada sterownik działający proszę o link.

Mam też system 64 bitowy, modem speedtouch330, dostawcą internetu jest multimediapolska. Instalowałem zgodnie z tą instrukcją http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/st330/inst_ster/, sterowniki też z strony co wcześniej podałem, tylko jak jest punkt 21 to zamiast połączenie telefoniczne wybrałem połącz z internetem, tam chyba piszę połączenie szerokopasmowe, adsl albo coś podobnego. Internet działa bez problemu. Bluescreena też nie ma a nic nie zmieniałem na uruchamianie ręczne. Pamiętajcie żeby odłączyć modem od usb przed instalacją ale też odłączcie kabelek też co idzie do modemu.