Speedtouch 330 w Multimedia Polska

Cześć. Mam Internet od Multimedia Polska. modem mam jak do neostrady tzn Thomson Speedtouch 330. Chce go zainstalować na Ubuntu 6.10 i nic z tego. Nie wiem co jest nie tak. Korzystałem z instrukcji http://linux-usb.sourceforge.net/SpeedT … index.html oraz wielu innych z forum ubuntu.pl.

Proszę o jakieś pomysły bo mi się skończyły. Pierwszy raz wziąłem się za linuxa:)

Niech zgadnę usługa o naziwe EmilJunior?

:arrow: http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t= … mil+junior

Proszę u mnie zadziałało ;]

Tak Emil Junior :oops: niestety. Jeszcze mam pytanie. Jaki ISP podałeś. Dla Neostrady to neostrada.pl (np. login@neostrada.pl - jak wiesz 8) ) a dla Multimedii? junior.pl? multimedia.pl czy moze telenet.pl?

Zaraz przełączam się na buciora:)

Złączono Posta : 28.10.2006 (Sob) 23:25

co nie robi jak trzeba ten skrypt :frowning: wrzucił mi plik speedtch-1.bin i 2 do /etc/ppp/peers/ a plik speedtch do /lib/firmware/ jak sie orientuje to mu sie sciezki pomieszaly. Oczywiscie nie dzialala. Przez tego linuxa Windows podoba mi sie co raz bardziej :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 28.10.2006 (Sob) 23:29

Zawsze wyskakuje mi to samo

CHAP authentication filed

Connection terminated

POMOCY! !!

Ubuntu 6.10?

ja jako ISP podałem login.mm.pl

i działało.

dalej to samo

jak dobrze rozumiem to mabyć tak: w plikach speedtch oraz chap-secrets ma byc podane mójloginek@login.mm.pl ?

A co masz w pliku resolv.conf ?

Złączono Posta : 29.10.2006 (Nie) 10:37

PS. mójloginek@mm.pl tez sprawdzałem i tez to samo :frowning:

a jak łączysz sie z netam? tym poleceniem…

Złączono Posta : 29.10.2006 (Nie) 10:56

kolejny patent Multimedii…

chciałem założyć konto pocztowe na mm.pl

i co dostałem w odpowiedzi:

dodam ze hasło i login są takie same jak te dziki którym korzystam teraz z Internetu

Złączono Posta : 29.10.2006 (Nie) 17:37

dobra mam dość. 27 godzin w ciągu 2 dni… mój wynik w próbie uruchomienia neta na Ubuntu 6.10

AVE WINDOWS & MICROSOFT… pingwiny dla eskimosów (nie czepiać się że pingwiny żyją na antarktydzie a eskimosi na arktyce:P)