SpeedyFox wasze wrażenia

Niedawno użyłem programu SpeedyFox. http://www.dobreprogramy.pl/SpeedyFox,Program,Windows,17352.html

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony przyspieszeniem działania Firefoxa po zmianach przeprowadzonych przez ten program i nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków.

Jakie są wasze odczucia po użyciu programu czy ktoś doświadczył jakieś błędy w działaniu przeglądarki po jej użyciu?

Dla mnie zbędny śmieć, wszystko co robi można zrobić ręcznie w about:config.

Wystarczy w Google wpisać “speedup Firefox” lub “jak przyspieszyć Firefoxa”.

 

Poza tym, tego typu soft wprowadza pewnie szczególne zmiany w about:config, które mogą się odbić czkawką w późniejszym terminie, nagle Usereowi nie wczytują się wszystkie grafiki (zmiany w ustawieniach pipelining) dodanie wartości nglayout.initialpaint.delay itp. Później pojawiają się tematy na forach : Lis nie działa prawidłowo itp. Okazuje się, że ktoś nie ma pojęcia jak zdiagnozować poprawnie Lisa.

 

Nie twierdzę, że nie można używać, tylko trzeba pamiętać, że przed zrzuceniem winy na Lisa warto zresetować pewne wprowadzone zmiany :stuck_out_tongue:

pipelining był wyłączony ale sam włączyłem sprawdzę co będzie

To ma sens jak dodasz wartość “Nowa liczba całkowita Integer” -> nazwa: nglayout.initialpaint.delay wrtość 0 -> restart przeglądarki.

Przestrzegam, część stron może nie wczytywać poprawnie grafik, choć jeszcze na taką nie trafiłem :stuck_out_tongue:

Sprawdzałeś czy akurat ten program wprowadza zmiany, które można uzyskać za pomocą about:config?

Z założenia ten program ma inne działanie, opis jest podany pod podanym powyżej linkiem

To samo robi Ccleaner, tam się to nazywa “kompresja bazy danych”…

po użyciu Cclener nie zważyłem takiego przyspieszenia przeglądarki

  1. Pytałem o coś innego, uciekłeś od odpowiedzi na moje pytanie

  2. CCleaner (chyba, nie pamiętam dokładnie) kompresuje tylko jeden plik bazy danych Firefoksa, których ten program ma kilka.

Tak czytałem opis, swego czasu (dawno temu) testowałem ten soft. Pierwsze wrażenie może być pozytywne :slight_smile: Choć przyznaję, że pomyliłem się w pierwszym poście, myślałem o innym programie/dodatku do Lisa (nie pamiętam dokładnie nazwy).

Choć zdarzyło się, że uwalił mi profil Lisa (Nightly), przywróciłem z backup.

 

Od czasu gdy system jest zainstalowany na SSD tego typu programy są zbędne. :wink:

mam skonfigurowane firefox syn to jak będzie trzeba profil mogę usunąć i przywrócić wszystko