Spellforce Zakon Świtu Złota Edycja - gra się nie uruchamia

Chciałabym zapytać o radę, może ktoś spotkał się już z takim przypadkiem. Chodzi o grę Spellforce zakon światu złota edycja. Gra pudełkowa, oryginalna. Na komputerze z Windows 7 gra chodziła bez zarzutu jednak teraz na systemie windows 10 nie działa. Gra instaluje się poprawnie jednak po próbie włączenia gry nic się nie dzieje, tylko gra figuruje jako uruchomiona w menadżerze zadań. Wywala komunikat o wyłączeniu antywirusa i programów anty trojan. Próbowałam wszystkiego: ponownie instalowałam grę z wyłączonym antywirusem i zaporami, dodawałam grę do wyjątków w antywirusie( mam Avasta, przedtem korzystałam z Defendera ale myślałam że on jest przyczyną więc zainstalowałam Avasta), instalowałam znalezione w internecie patche które teoretycznie miało naprawić problem i nic. Mimo wszystko komunikat znowu wywala… Co jeszcze mogę zrobić? Miał ktoś taką sytuację?

  1. Zainstaluj DirectX9 End-User Runtimes
    https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109
  2. Zainstaluj wszystkie dostępne łatki a następnie spróbuj uruchomić grę z opcją uruchom jako administrator
  3. Możesz też spróbować dgvoodo, i ustawić emulację jakiejś starszej karty.
    Pliki należy wypakować do folderu w którym zainstalowana jest gra.
    http://www.dege.freeweb.hu/

Najnowsze łatki do gry są niestety z 2005 roku więc nic nowego nie znalazłam. Directa mam w wersji 10, nadal instalować 9?

Tak, te biblioteki są potrzebne do wielu starszych gier.

Ok, zainstalowane, patch z 2005 roku( teoretycznie mający naprawiać nie uruchamianie się gry) pobrany. Uruchomiłam jako administrator i nic :frowning: Nadal tylko figuruje jako uruchomiona w menadżerze zadań. Do tego uruchamiania mam wyłączać antywirusa czy zostawiać jak jest?

Skorzystałam z dgvodoo 2, pliki wrzuciłam do folderu z grą i niestety nadal nie działa. Po dezaktywacji antywirusa i zapór nadal nic.

Do folderu z grą wrzucasz pliki z katalogu MS (DDraw.dll, D3D8.dll, itd.), później kopiujesz plik dgVoodooCpl.exe i dgVoodoo.conf.
Uruchamiasz program, w jednej z zakładek zaznaczasz emulację starszej karty np GeForce4.

Spróbuj też kliknąć na skrót (ikonkę gry na pulpicie), wybierz właściwości i ustaw kompatybilność z Windows XP SP2

Jeżeli gra po tych zabiegach się nie uruchomi, to raczej nie zadziała na W10 lub ma problem ze sprzętem który masz w PC.

Antywirusa nie trzeba wyłączać. Jeżeli gra jest zainstalowana na dysku C: konieczne może być zaznaczenie opcji uruchom jako administrator.

Problem leży w polskiej wersji gry, której nie można odpalić na procesorach i7, i5, i3. Ponizej wstawiam link do patcha na chomikuj, który naprawił dla mnie ten problem (zarówno na win7 jak i win10)
https://chomikuj.pl/diemar14/Patche/setup_spellforce_gold_icore_fix,2720323211.exe(executable)

1 polubienie

Kiedy masz oryginalną gre a i tak musisz piracić -,- by odpalić gre…

Witam! Może mój przypadek w czymś pomoże. Z pewnością nie jest to wina procesora, ani polskiej wersji gry tylko na 99,9% uszkodzonego pliku. Mam taki sam problem z Złotą Edycją i jakie było moje zdziwienie, kiedy zainstalowałem jeszcze wcześniejszą wersję SF1 kupioną z nieistniejącym już czasopismem Click również w wersji PL. Różnica polega tylko na braku dwóch dodatków do SP czyli oddechu zimy i cienia feniksa. Gdyby chodziło o procesor i wersję językową, to ta wersja clickowa również nie ma prawa odpalić, a jednak chodzi bez problemu. Jeśli się nie mylę, to problem powinien rozwiązać nieuszkodzony plik exe, ale nie mam skąd go zdobyć :wink:

DirectX9 End-User Runtimes rozwiązuje problem tylko w SF2.

Zapomniałem dodać na w pierwszym poście. Gra chodzi mi na i5 :slight_smile:

Co się tyczy exe gry, można spróbować tego stąd:
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/SpellForce:_The_Order_of_Dawn#Widescreen_resolution
Ma widescreen patcha.

Nie wiem czy to jeszcze kogoś obchodzi ale miałem bliźniaczy problem jak Selene i pomógł mi ten patch z chomika od sooowicky. Mam win10 i procka i7. Teraz włacza się elegancko